24 Şehidimiz memleketine uğurlanıyor

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 20 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]
    Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit düşen 24 askerin cenazeleri, Van’da otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından memleketlerine gönderilmeye başlandı. Şehit askerler için Van’da tören düzenlenmedi.

    PKK 1993 yılından bu yana en kanlı saldırısını önceki gece gerçekleştirdi. Saat gece 01.00 sularında Çukurca ilçe merkezindeki Jandarma komutanlığı, polis lojmanı gibi binalara kurşun yağmaya başladı. Aynı dakikalarda kalabalık bir terörist grubu da Kekliktepe karakoluna roketatarlar ve otomatik silahlarla saldırdı. Çatışmalar sabah saatlerine kadar sürdü.

    Sonuç 24 tane aslan gibi Mehmetçik şehit oldu. Vatanı için, görev başında... İşte şehitlerimiz ve toprağa verilecekleri iller şöyle:

    Üsteğmen Murat Bek (Yozgat), Asteğmen Bilal Özcan (İstanbul), Astsubay Başçavuş İbrahim Geçer (Konya), Uzman Çavuş Mustafa Aslan (Çorum), Uzman Çavuş Halil Özdoğru (Sinop), Uzman Çavuş Reşit Ercan (Elazığ), Çavuş İdris Çam (Kahramanmaraş), Çavuş Birol Elmas (Adapazarı), Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray), Er Süleyman Kalkan (Isparta), Er Mehmet Çetin (Aydın), Er Koray Özel (Adana), Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli), Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul), Er Soner Ateşsaçan (Artvin), Er Mesut Cengiz (Hatay), Er Fikret Özel (Samsun), Er Hüseyin Gürdal (Kocaeli), Er Fevzi Kazak (Gaziantep), Er Yunus Yılmaz (Ankara), Er Mehmet Ağgedik (Elazığ), Onbaşı Murat Kazanç (Erzurum), Er Ramazan Akın (Ağrı), Er Ahmet Tuncel (Bitlis),