23 Nisan Etkinlikleri İstanbul

'Eğitim Merkezi' forumunda Blue tarafından 21 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


 1. 23 Nisan Etkinlikleri
  23 Nisan Programları
  23 Nisan Çocuk Programları
  Çocuğunuzun bu güzel bayramında unutulmayacak bir gün yaşamaya ne dersiniz?


  Disney konserleri


  [​IMG]


  Türkiyedeki konservatuarların 11-18 yaş arası yetenekli ve genç öğrencilerinin oluşturduğu Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasının (DÇSO), 23-24-25 Nisan tarihlerinde , Çocuk Bayramını kutlamak üzere beş özel konser verecek. Bu eşsiz performanslar, Walt Disney Studionun arşivinden sağlanan Disneyin efsane filmlerinin müzikleri ve animasyon görüntüleri ile birlikte sergilenerek gerçek bir masalsı deneyim yaşatacak.

  Mekan: TİM-Türker İnanoğlu Maslak Gösteri Merkezi
  Adres: Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii (Darüşşafaka Kampüsü Yanı) Maslak İstanbul
  23 Nisan 2010, Cuma 20:00
  24 Nisan 2010, Cumartesi 16:00
  25 Nisan 2010, Pazar 12:00 - 16:00
  Marks&Spencer mağazalarında eğlence  [​IMG]

  Marks&Spencer mağazaları çocuklarınızı hem eğlendirecek hem heyecanlandıracak birbirinden renkli ve değişik oyunlarla dopdolu bir haftasonu düzenliyor. 23 Nisan Cuma günü İstanbul' da Nautilus, Bağdat ve Capacity; Ankarada ' da Tunalı ve Bilket Marks & Spencer Mağazalarında gerçekleşecek aktivitelerde; Çocuklar ünlü sihirbazlarla sihirler öğrenecekler, kukla Showlar ve yüz boyama ile geçirecekleri neşeli saatler geçirecekler.
  Barbie dansları ve eğlenceleri

  [​IMG]


  Kız çocuklarının en yakın oyun arkadaşı Barbie, 23-25 Nisan tarihlerinde Capitol Alışveriş Merkezinde gerçekleşecek “Barbie Dans Gösterisi etkinliğine tüm Barbie hayranlarını davet ediyor. Profesyonel dansçılar eşliğinde “Do The Barbie etkinliğinde, minikler dans, eğlence ve keyfi bir arada yaşayacak. Çocuklar farklı seanslarda hem dans edecek, hem Barbie Fashionistas bebeklerinin elbiselerini boyayacak, hem de rengarenk boncuklardan bilezik yapacaklar.

  Mekan: Capitol Alışveriş Merkezi
  Adres: Mahir Iz Caddesi Altunizade 34662 ÜSKÜDAR / ISTANBUL
  23-25 Nisan, 13:00-19:00
  Akbank Sanatta Müzik Atölyesi


  [​IMG]


  23 Nisan öncesi ve sonrası için çok güzel bir önerimiz var! Piyanist Birsen Ulucan ve Kemancı & Viyolacı Özcan Ulucan, 19-20-22 Nisan tarihleri arasında Akbank Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek müzik atölyesi etkinliğiyle müzik ve sahne deneyimlerini gençlerle paylaşacaklar. Piyano, keman, viyola ve oda müziği dallarında yapılacak olan ücretsiz çalışmanın sonunda, Cumartesi günü genç yeteneklerin performanslarını sergileyecekleri “Genç Yetenekler Buluşması yapılacak.

  Masterclass- “Müzik Atölyesi
  19 Nisan 2010, Pazartesi, saat: 14.00 (Etkinlik ücretsizdir)
  20 Nisan 2010, Salı, saat: 11.00 (Etkinlik ücretsizdir)
  22 Nisan 2010, Perşembe, saat: 15.00 (Etkinlik ücretsizdir)

  Konser - “Genç Yetenekler Buluşması
  24 Nisan 2010, Cumartesi, saat: 14.00 (Tam 6 TL, öğrenci 3 TL)
  Star Cityden çevreci aktiviteler  [​IMG]


  StarCitynin çocuk ziyaretçileri yapılacak etkinliklerle naylon poşetin zararlarını öğrenecekler ve kendi bez çantalarını tasarlayıp, arkadaşlarına da bez çanta kullanmalarını tavsiye edecekler. Yapılacak atölye çalışmalarında atık malzemelerden faydalanmayı öğrenecekler, doğa için dönüştürücü olacaklar. Yaşamak istedikleri dünyayı ve yaşamak istedikleri İstanbulu eğlenceli yollarla anlatacaklar. Safari Avcıları olup, hayvan maskeleri hazırlayacaklar. Çocuklara sunulacak diğer bir etkinlikte ise çocuklar kendi düş bahçelerini oluşturacak, çiçek ekmeyi öğrenecek ve doğayı daha iyi tanıyacaklar.

  Mekan: StarCity Outlet Center
  Adres: Köyaltı Mevkii Merkez Mahallesi Değirmenbahçe Cad. (Altınyıldız Fabrikası Karşısı) Kavak Sok. No:2 Yenibosna / İstanbul
  Kağıt vs. ile kesme yapıştırma

  Kağıt vs. Suadiye Hobi Evi 23 Nisan'a özel atölye çalışmaları ile çocuklar eğlenirken büyüklerin de yetişkin atölyelerinde scrapbooking ve quilling aktivitelerine katılabilmelerini sağlıyor. 23 Nisan Cuma günü Hamur Partisi, Yaratıcı Eller Atölyesi ve Stabilo ile Boyama Macerası; 24 Nisan Cumartesi Crafts & Arts Şekilgeç Eğlencesi, UHU ile Kes - Yapıştır Macerası, Hamur partisi; 25 Nisanda ise UHU ile Kes - Yapıştır Macerası, Hamur Partisi ve Yaratıcı Eller Atölyesi düzenleniyor.

  Mekan: Kağıt vs. Suadiye Hobi Evi
  İstanbul Modernin 5. Çocuk Şenliği


  İstanbul Modern Sanat Müzesi, 5. Çocuk Şenliğini 22 Nisan-25 Nisan 2010 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Etkinlikler her gün saat 10.00dan 18.00e kadar devam edecek. Şenlikte 4-6 yaş grubundan çocuklar “İz Peşinde ve 7-12 yaş grubundaki çocuklar “Boydan Boya Sanat başlıklı eğlenceli etkinliklere katılabilecek. Çocuklar “İz Peşinde etkinliğinde bulmacalar çözecek, doğal ve yapay dokuların, büyük fırçaların, el ve ayaklarının izleriyle müzenin eğitim odasını renklendirecek. “Boydan Boya Sanat etkinliğinde ise, müzenin sergi salonlarında resimler yapacaklar.

  Mekan: İstanbul Modern Sanat Müzesi
  Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy - / İstanbul