21 Aralık'ta Neler Olacak

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 4 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. 21 Aralık Tarihinde Neler Olacak


  21. Aralık. 2012 tarihi gibi. Maya uygarlığının uzun vadeli takvimlerinin bitiş tarihini bile nerelere bağladılar.

  Tüm dünya buna kitlenmiş durumda. Bana göre giriş cümlemde söz ettiğim "Göle Maya Çaldım, Ya Tutarsa" diyenler için bir hayli önemsenen tarih. Yok bunlar olacak veya şunlar olacak.. hatta buna inanmamız için her türlü yayın aracını kullanıyorlar....

  Maya uygarlığının kehanetlerine göre kıyamet, 21 Aralık 2012′de kopacak. Maya uygarlığının binlerce yıl önce söyledikleri kehanetin sırrı merak konusu olurken. İnsanlar Maya uygarlığının işaret ettiği ve kıyametin kopacağı iddia edilen 21 Aralık 2012 gününde neler olacağını merak içerisinde bekliyor..

  21 Aralık 2012′de Kıyamet Kopacak mı?

  Son yıllarda gerçekleştirilen arkeolojik bulgular bu inanışın aksini savunurken, bugün bazıları dünyanın sonunu, diğerleri ise yeni bir çağın başlangıcını bekliyor.

  Antik Mayaların beşinci Güneş Çağının sonunu gösteren 144 bin günlük Haab takvimi, 21 Aralık 2012de sona eriyor. Söz konusu tarihte, 394.26 yıla bölünmüş olan takvimin son ve 13üncü dönemi bitiyor. Böylece yaradılış döngüsü de sona eriyor ve Altıncı Güneş Çağı başlıyor. Altıncı Güneş Çağının başlangıcı denirken, birçokları bu başlangıcı Dünyanın sonunu getirecek olayların başlangıcı olarak kabul ediyordu.

  Bunun nedeni, 1983te IRAS uzay teleskopu tarafından keşfedilen devasa Marduk gezegeniydi. Marduk, 21 Aralık 2012de Mars ve Jüpiterin arasına girecek ve çekim kuvvetiyle neden olacağı değişim, Dünyanın dev deprem, tsunami ve fırtınalarla yok olmasına neden olacaktı. Öte yandan, Dünyanın Balık Çağından Kova Çağına geçeceği ve Güneş Sisteminde konumlandığı açının değişeceği öne sürülen 21 Aralık 2012de, insanlığın mutluluk ve aydınlanma dönemine gireceğini savunanlar da var.
   
Yükleniyor...