21 Aralık Maya Takvimi İddiasına Hadislerle Cevap

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 20 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. 21 Aralık Maya Takvimi iddiasına hadislerle cevap verildi  Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinin Dini sorular bölümündeki sorular üzerine yayınlanan fetvada, kıyametin ne zaman kopacağının bilinmemediği, Hz. Muhammed'in kıyamet zamanına ilişkin bazı önemli olay ve belirtiler hakkında açıklamalarda bulunduğu belirtildi. Din İşleri Yüksek Kurulu, bu konuda şunları açıkladı:

  KIYAMETİN KÜÇÜK ALAMETLERİ

  Bu işaretler büyük ve küçük olmak üzere iki kategoride gösterilmiştir. Kıyametin küçük alametleri olarak, din ve inanç hakkında bilgisizliğin yaygınlaşması, içkinin çokça içilmesi, fitne, öldürme ve kargaşanın çoğalması, maddî refahla birlikte kanaatsizlik ve nankörlüğün artması Allah rızası yerine çıkar ve menfaatlerin ön plana çıkması gibi olayları saymak mümkündür.21 Aralık Maya takvimi 21 Aralık Maya takvimi kıyametin alametleri Kıyamet ne zaman kopacak, Diyanet İşleri Başkanlığı

  KIYAMETİN BÜYÜK ALAMETLERİ

  Büyük alametler ise, şu hadiste bildirilmiştir: 'On alamet meydana gelmedikçe kıyamet kopmaz. Deccal'ın çıkışı, Hz. İsa'nın yeryüzüne inmesi, Ye'cuc ve Me'cucun çıkışı, Dabbetü'l Arz'ın çıkışı, güneşin batıdan doğması, doğuda, batıda ve Arap yarımadasında meydana gelmek üzere yerin batışı, duman ve insanları mahşer yerine sürecek olan ve Aden çukurundan çıkan bir ateşin zuhuru.' Bu hadiste geçen alametlerin bir kısmı aynı zamanda Kuran'da da muhtelif ayetlerde yer almaktadır.
   
Yükleniyor...