20′li Yaşlardaki Cilt Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 31 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. 20′li Yaşlarda Cilt Bakımı nasıl olur
  20′li Yaşlardaki Cilt Bakımı Önerileri

  0li yaşlar aslında fiziksel olarak güzellik yaşıdır. Fakat günümüzde birçok kadın ne kadar güzel olursa olsunlar 20li yaşlardaki güzelliklerini arıyor ve kendilerine olan özgüvenlerini malesef yitiriyorlar.

  20li Yaşlarda BakımAslında kendini fark etme çoğu kadın için bu zamanda zordur çünkü 20li yaşlar büyük değişim ve belirsizlik zamanıdır. Bu zaman içerisinde öğrencilikten büyüme çağına; genç kızlıktan kadınlığa ; kariyerden ise evliliğe doğru bir yol alınır. Bu değişim sırasında bayanlar kendilerine özgü stillerini ve rahat hissettikleri imajları yaratırlar ve aynı zamanda bu 20li yaşlarda değişik saç stilleri edinme her moda trendleri deneme ve çılgın makyaj renkleri kullanma gibi özelliklere de rastlayabiliriz. Bu özellikleri yaşama zamanımız aynı zamanda bizim kim olduğumuzu ve nasıl görünmek istediğimizi düşünme zamanımız da oluyor. Şu bir gerçek ki görüntü yargının en büyük düşmanıdır.

  Şimdi Bilmemiz Gerekenler Neler

  Başta cilt bakımına çok önem verilmesi gerekmekte ve bunun için güneş koruyucu ürünleri kullanmak makyajı temizlemeden yatmamak ve cilt yapınıza uygun olan temizleme ürünlerini seçmek çok önemlidir. Sivilcelerin oluşmaması için cildi temiz tutmak gerekir çünkü temiz cilt gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu engeller. Temizleyicilerin içinde bulunan salicylic veya glycolic asit cildin eksfoliye edilmesine yardımcı olur ve gözeneklerde oluşan ölü hücreleri temizler. Cildi çok kurutmaktan kaçınmak gerekir.

  [​IMG]

  20li Yaşlarda Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir


  • Güneş Koruyucu: Şimdiden cildinizi kurtarın. Çünkü 20li yaşlarda çok fazla önemsemediğiniz güneşin zararları etkisini 30lu 40lı ve daha ileriki yaşlarda gösterir.
  • İyi Bir Temizleyici: Eğer eczaneden aldığınız markalar cildinizi temizleyemiyorsadaha etkili bir ürün için dermatoloğa görünün.
  • Göz Kremi: Göz çevresi yaşlandığınızın en önemli belirtilerinden biri olduğu için mutlaka korunmalı ve nemlendirilmelidir.
  • Kapatıcı: Sabahın erken saatleri veya gecenin geç saatlerinden kalma göz altı torbalarını saklamak için mutlaka kullanılması gereken bir üründür.
  • Renkli Nemlendirici: Fondötenden daha hafif yapıdadır ve cilt renginizi daha pürüzsüz ve daha parlak olmasını sağlar.
  • Stick Fondöten: Kusurları kapatmanın en iyi yoludur. Sadece gölgenin cildinizle uygun olup olmadığına ve spot ışıkta kusurları kapatıp kapatmadığına çok dikkat edin.