2017 İlkbahar-Yaz Modası

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. 2017 İlkbahar-Yaz Modası

  [​IMG]


  Daha kışa yeni girdik, 2015 bitmedi nereden çıktı 2016 İlkbahar Yaz modası dediğinizi duyar gibi oluyorum. Ancak bu düşüncenizi hemen silip atmanız için söylemem gerekir ki biz kışı yaşamaya çalışırken modacılar boş durmuyor ve önümüzdeki ilkbahar yaz sezonunun modasını hazırladılar bile.

  Şimdi modacıların hazırladığı kreasyonlara göz atarak 2016 ilkbahar yaz modası hakkında küçük ipuçları ve bilgiler verelim.

  Escada’nın hazırladığı yeni sezon kreasyonunda canlı renkler ve desenler göz dolduruyor. Parlak kumaşlar ile hazırlanmış dar ve boru paça yüksek bel pantolonlar, Diz kapağı hizasında etekler, çiçek desenli mini tulumlar Escada dikkat çekiyor

  [​IMG]
  [​IMG]Escada kreasyonlarında kullanılan canlı ve parlak renkler

  Genç kızların tercih ettiği Red Valentino kreasyonlarına bakıldığı zaman 2016 İlkbahar Yaz modasında çizgili ve puanlı kumaşlar ön plana çıkmış durumda. Canlı renkler kadar siyah beyaz ve mavi gibi ana renklerde çoğunlukta. Mini elbise ve eteklerin yanı sıra şortlarda yine Red Valentino’nun koleksiyonunda kullanılmış.

  [​IMG]  Yine bir başka modacının çizgilerine bakıyoruz onda da yine leopar desenler, asimetrik modeller göze çarpıyor. Siyah, beyaz ve gri tonlarının ön plana çıktığı ethologie resort koleksiyonunda ki mini elbiseler her bayanın gardırobunda olmasını isteyeceği türden.

  [​IMG]

  2015 ilkbahar yaz kreasyonlarında görünen o ki önümezdeki bahar oldukça desenli ve renkli geçecek. Çizgili ve puanlı kumaşlar oldukça popüler. Bunun yanı sıra simetrik desenler vitrinlerde yerlerini alacak. Renk seçimi tamamen size kalsa da canlı renkler kadar siyah ve beyazın uyumu ve asaleti yine modacıları cezbetmiş ve ön plana çıkmış görünüyor.

  Önümüzde bizi bekleyen rengarenk, parlak, canlı ve şık geçecek bir ilkbahar-yaz var. Geçtiğimiz sene moda olan çiçek desenli elbiseler, pantolonlar modası geçti diye aman bir kenara atılmasın. Çünkü çiçek desenli kumaşlar önümüzdeki yaz yine tercih edilecek gibi görünüyor.