2016 Tesettür abiye elbise modelleri

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. 2016 Tesettür abiye elbise modelleri

  [​IMG]


  Tesettürlü bayanlar için özel günlerde ve davetlerde giyebilecekleri şık abiye elbiseleri inceliyoruz bugün. Tesettürlü olmak şık giyinmeye engel değil artık. Davetlerde farklı abiye elbiseler ve farklı renklerle boy gösterebilirsiniz.

  Vücut hatlarını çok belli etmeyen bol kesimli uzun abiye elbiseler güzel bir türban ile kombinlenince sizlerde ortaya çıkan sonuçtan memnun kalacaksınız.

  Abiye kıyafetlerde eşarp tercihi yaparken kıyafetin tonuyla eşdeğer tonlar seçilmeli. Yada farklı bir tonla kombinasyon sağlanmalıdır.

  Çok yoğun aksesuarlar yerine daha soft daha pastel aksesuarlar tercih edilmelidir. Bir davete katılırken yakınlık derecesine göre kıyafet seçimi yapılmalıdır. Lacivert üzerine toprak tonları, yeşilin üzerine de hardal tonları kullanılabilir.

  Kısa boylu bayanlar eğer zayıfsa bacak boyunu uzun gösterecek kesimler tercih etmelidir. Platform bir topuk ve bağlayacağı şal ile boyunu daha uzun gösterebilir. Beli ince gösterip göğüs ve basen orantısını sağlamak da gereklidir.

  Kapalı bayanlar abiye seçimi yaparken vücut tipini ön planda tutmaları gerekir. Kilolu bir bayan yüksek bir elbise kullanamaz, zayıf bir bayan ise dikine çizgili elbiselerden uzak durmalıdır.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]