2016 Cam Mutfak Masası Modelleri

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. 2016 Cam Mutfak Masası Modelleri


  Güne başlarken hazırlanan kahvaltı, gün biterken yenen akşam yemekleri hem kendiniz hem de aileniz için oldukça önemlidir. Özellikle internetin hayatımızı bu kadar ele geçirdiği şu günlerde tüm aile bireylerinin bir arada bulunabildiği en değerli zamandır belkide.

  Mutfak dekorasyonuna önem verenler için de ayrı bir yeri vardır mutfak masa ve sandalyelerinin. Renkler mutfak renkleriyle uyumlu olmalı, masa ve sandalyeler hem şık hem de kullanışlı olmalıdır. Rahatlık kadar görünüşe de önem verenler için cam mutfak masası modellerinden birkaç örnek hazırladık. Bu sene olduğu gibi 2015 yılında da cam masalar oldukça revaçta.

  Özellikle desenli camların büyük ilgi gördüğü 2014 yılı geride kalırken yeni tasarımlar yine cam görünümlü masalar üzerine yoğunlaşmış durumda. Masanın desenine uygun ama zıt renklerle hazırlanmış sandalyeler de yine ayrı bir hava katıyor mutfağa. Şimdi size birkaç küçük bilgi verelim bu cam masa ve sandalyeler hakkında.

  Bende görüntüsünü çok beğendiğim için bu tarz bir masa sandalye takımı aldım ancak dikkat etmediğim bir kaç küçük nokta yüzünden bazı sorunlar yaşanmadı değil. Sizlerde benim gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız çok iyi düşünmeli ve karar vermelisiniz. Öncelikle cam masalarda yaşanan en büyük sorun kenar kısımlarının silikon sorunu. Çok dikkat gerektiriyor çünkü eğer silikonu düzgün yapılmamış ise masaya dökülen su, çay, kola gibi içecekler ile tüm sıvı gıdalar cam masanın alt yüzeyine geçiyor ve gerçekten çirkin bir görüntü oluşturuyor. Masa alırken bu noktaya dikkat etmenizde fayda var.

  Bir diğer sorun cam yüzeyin çizilmesi. Cam masalar görüntü açısından mükemmel bir noktaya ulaşmış olsa da ne yazıkki kullanım açısından pek de öyle değil. Çünkü zamanla cam yüzeyde çizikler oluşuyor. Bunun için önlem almanız iyi olur. Şeffaf masa örtüleri bu iş için ideal çözüm yolu olabilir.

  Cam masalarda karşılaşılan bir diğer sorun ise açılır kapanır mekanizmasının çabuk bozulması. Güvenilir markalardan garanti şartıyla cam masa almanız yerinde bir karar olacaktır.

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]