2013 KPSS sisteminde değişiklik

'Eğitim Merkezi' forumunda eftelya tarafından 9 Şubat 2012 tarihinde açılan konu 1. 2013 KPSSde Öğretmen Adaylarına Alan Dışı Soru Sorulmayacak

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 2013 KPSS yeterlilik sınavıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ancak ağustos ayında yapılacak atamalara yetişmeyeceğini söyledi.Yeterlilik veya diğer adıyla alan sınavı önümüzdeki yıldan itibaren uygulamaya geçirilecek.

  Öğretmen adaylarının KPSS puanına göre atanabilmek için özel dershanelerde alanları dışında konularda çalışmalarına neden olan sistem sona eriyor. Adayların "Resim öğretmeniyim neden matematik çözüyorum?" diye isyan etmelerine sebep olan sistem, 2013'ten sonra yerini 3 aşamalı alan sınavına bırakacak.

  Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Başarılı olan adaylar alanlarına göre yeterlilik sınavına alınacak. Ve son olarak da atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek. Öğretmen adayları mezun olduktan sonra, ilk olarak KPSS genel yetenek ve genel kültür sınavına girecek. Yeterlilik sınavını geçen öğretmen atandıktan sonra 1 yıllık oryantasyon ve staj eğitiminden geçecek.

  Sabah ​
    2. Cevap: 2013 KPSS sisteminde değişiklik

  bu durumda öğretmenlerden daha iyi performans beklendiği apaçık ortada. öyleyse öğretmen maaşlarında artış olması gerektiği de bariz bir gerçek.
    3. Cevap: 2013 KPSS sisteminde değişiklik

  Allah gözünüzü doyursun gözünüzü bu ülkede benim gibi 750 lirayla geçinen de var daha ne olsun maaşınız bizim gibi sırtınızda taş mı çekiyonuz biraz elhamdürillah demeyi de bilme gerek hey Allahım ya sabır ver bana..
    4. Cevap: 2013 KPSS sisteminde değişiklik

  Sayın misafir arkadaşım, biz 6 yaşında başlıyoruz o sıralarda dirsek çürütmeye... Çalışıyoruz didiniyoruz. O sırtında taş taşımak dediğin olaya da saygım var tabi çünkü bir çoğumuz tatillerde senin hor gördüğün o mesleği de yapıyoruz, garsonluk da yapıyoruz, bulaşık da yıkıyoruz, anketörlük de yapıyoruz vs. vs. vs. aklına gelebilecek 1001 türlü işle meşgul oluyoruz... Bunca zorluğu bizler çekerken daha bu zorluklarla lise yıllarında uğraşmaya başlarken tam bu zorluklara alıştık derken... Üniversitede prof. kahrı çekiyoruz... Gecemizi gündüzümüzü birbirine katan projeler veriliyor, ödevler veriliyor... Finaller, bütler bir ton zorluktan geçiyoruz. Bitti mi hayır... Tüm dertler bittikten sonra eğitimimize onca para harcadıktan sonra birde kpss maratonu başlıyor kimimiz 1 kimimiz 2 kimimiz 5 kimimiz 8 yıl çalışıp, çabalayıp atanıyoruz... Atandık peki bitti mi? Yine hayır bu sefer okula git dersine hazırlan, dersini anlat, her çocuğun dersi anlayabilmesini sağlamak için 1001 çabayla çalış didin, üstüne idari işlerle uğraş, yazılıları sorusu hazırla, sınav yap, değerlendir, sonuçları açıkla, veli toplantısı, ayrıca birçok ilde polise vs. ücretsiz olan toplu taşıma araçları bize sonuna kadar ücretli yani anlayacağınız bu nimetlerden de faydalanamıyoruz... Aklına gelip gelmeyecek 1001 türlü sorunla daha uğraşıyoruz...
  Aldığımız maaş elbetteki lise yıllarında okul önünde sigara içip serserilik yapan tiplerden fazla olacak (sizi tenzih ederek söylüyorum) elbette ki bu kadar emek sarfetmemiş kişilerden fazla para kazanmayı hakediyoruz.
  Peki birde şu yönden düşünün diğer devlet memurlarına kıyasla ne kadar maaş alıyoruz? TBMM'de çalışan ilkokul mezunu bir hizmetli ne kadar maaş alıyor 3.890 TL ??? Neden kimse buna itiraz etmiyor? Diğer devlet memurlarından herkes 7 gün 24 saat çalışıyor mu herkes hakediyor aldığı parayı da BİR TEK BİZ ÖĞRETMENLER Mİ HAKETMİYORUZ???
  Elinizi vicdanınıza koyun ve daha çok kazanmak istiyorsanız bence ÖNCELİKLE ÜLKENİZE DAHA ÇOK KAZANDIRMAYA ÇALIŞIN Kİ SİZDE DAHA ÇOK KAZANASINIZ... Bu arada sakın tutup okuyamadık, şartlar müsait değildi gibi saçmalıklar da sunmayın... HADİ EYVALLAH...
    5. Cevap: 2013 KPSS sisteminde değişiklik

  helal sana be abe.acaba staj döneminde maaş verilecek mi?