2012 Savaş

'Güncel Bilgiler' forumunda Violet tarafından 19 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2012 Savaş,

  İngiltere 2012 yılında İran'ın elinde nükleer bomba yapmaya yetebilecek kadar saflıkta uranyumun olacağını bildirdi. Daha önce de ABD, 1 yıl içinde İran'ın uranyumunu zenginleştiremeyecepğini ancak 1 yıl sonra zengin uranyumun elinde olacağını söylemişti. Bu mesajları İsrail değerlendiriyor. Ve savaş hazırlıklarını yapıyor.

  Şu zaman dilimi içinde de gene bölge ülkelerinde değişiklikler yaşnıyor. Mısır'da bugün Müslüman kardeşler ile Mübarek aynı masaya oturmuş bulunmaktadır. Mısır'ın daha radikalleşmesi artık kaçınılmazdır. Türkiye ise yaklaşık bir senedir İsrail ile düşman. İran'a daha yakın bir mesafede bulunuyor.

  İsrail'in ordusu halihazırda bölgedeki en güçlü ordu ve tüm hepsi ile başa çıkabilecek yetenekte. İsrail öncelikli olarak İran'ı vurmayı düşünüyor. BAna göre İran'ı da vuracak. Hem de bu sene ya da gelecek sene içinde.

  Peki ya sonra? Radikalleşen Mısır'da düşmanı olacak ve Türkiye'deki mevcut hükümet de burnunu bu işin içine sokacağı için bizi de düşmanı olarak görebilir. ABD için Türkiye artık Rusya'ya karşı bir tampon olmadığına göre ABD Türkiye'yi müdafaa etmeyecektir. İsrail'e karşı yalnız kalacağımız ise açık.

  2012 ve 2013 de savaşa mı gireceğiz? Göreceğiz....