2012 Kış Makyaj Teknikleri

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 2 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kış Makyaj Teknikleri
  2012 Kış makyaj modası önerileri


  2012′nin ışıltılı makyaj trendi girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak. Bu tüyolarla 365 gün boyunca ışık saçacaksınız güzel bayanlar...
  2012 kışında Yüzünüzde doğal etki yaratan çıplak makyaj ve dumanlı gözler, yeni bir trendin de habercisi olacak.2012 yılı makyaj trendleri ile modaya ayak uydurun.

  Gözlerde ve dudaklarda ışıldayan canlı renkler aynı zamanda ruh halini de olumlu etkiliyor.
  Gözlerde uzmanlar kesinlikle tek bir renk ailesinde kalınmasını öneriyor; gözlerinizi güçlü bir turkuazla renklendirdiyseniz, göz kalemini de mavi tonlarından seçin.

  Cilt tonunu dengeleyen baz ürünün üzerine cildinize uygun bir sıvı fondöten uygulayın ve transparan bir pudrayla sabitleyin. Yoğun kapatıcı özelliği olan bir fondöten hem ince çizgilerin hem de lekelerin büyük ölçüde görünmesini engeller.

  Bu makyaj tarzında allıktan mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. Gözlerdeki ve dudaktaki rengin belirgin oluşu yeterli. Ama isterseniz yanaklarda taze bir etki için şeftali ya da gül tonlarına başvurabilirsiniz.

  Şeker renkleri de kendi içlerinde uyumlu olduğu sürece güzel duruyor. Genel kural: Koyu tonları göz kapağının alt kısmında uygularken, kaş diplerine kadar uzanan görünen alanda açık tonlara başvurmak.

  Son olarak da rujunuzu bir dudak fırçası yardımıyla uygulayın. Renk seçiminde uzmanlar cilt tonunun önemini vurguluyor.
  [​IMG]