2012 hac kayıtları başlangıcı

'Dini Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 5 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. 2012 Hac Tarihleri

  2012 yılı hac kayıtları 27 Mart - 12 Nisan 2012 tarihleri arasında “Kayıt Yeniletme ve “İlk Defa Kayıt Yaptırma şeklinde yapılacaktır..

  Kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını, internet yoluyla Başkanlığımızın Hac ve Umre Hiz. Gen. Müd. adresinden yapabilecekleri gibi, doğrudan müftülüklerden temin ederek dolduracakları form dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabileceklerdir.

  İlk defa kayıt yaptıracak hacı adayları, kişi başına 15.-TL.yi Başkanlıkça belirlenen bankalardan (T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Al-Baraka Türk Katılım Bankası, Asya Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası) birine doğrudan veya internet üzerinden yatıracaklardır.

  İl ve ilçe müftülüklerine ilk defa doğrudan müracaat yapanlar, nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunun/belgesinin bir suretini, kayıt yenileyenler ise nüfus cüzdanı fotokopisini müracaat dilekçesine ekleyeceklerdir.


  Daha detaylı bilgi için

  https://forumdas.net/gundem/hac-kayit-yenileme-2011-a-111360/
    2. Cevap: 2011 hac kayıtları

  insallah bir gün bizede nasip olur hac icin kayit yaptirmak.

  Gidenlerin haciligini Allah kabul etsin.