2012 Cep Telefonları Nasıl Olacak?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 29 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  İlk akıllı cep sayabileceğimiz iPhone'un Apple tarafından 2007'de piyasaya sürülmesinden beri bu cihazlar, büyük ilerlemeler kaydettiler. Tek çekirdekli zayıf işlemciler çift çekirdekli oldu, gelişen mobil kameralar bazılarımız için fotoğraf makinesi taşımayı gereksiz hale getirdi. Ekran çözünürlükleri ise insan gözünün pikselleri ayırt edebileceği seviyeyi geçti ve adeta aldı başını gidiyor.

  Ancak tüm bunlar, cep telefonlarında yapılacak yeniliğin kalmadığı anlamına gelmiyor. Aslında bir bakıma her şey yeni başlıyor. Peki 2012'de akıllı cepler nasıl olacak, neye benzeyecekler?

  İşte üreticilerin 2012 cep planları:

  Dört çekirdekli cepler gelecek

  2011, çift çekirdekli ceplerin yılı oldu. 2012'de ise dört çekirdek, cep telefonlarına girecek. Nvidia'nın Tegra 3 işlemcisinin, bu sene ortaya çıkan çift çekirdekli Tegra 2'den 5 kat daha hızlı olduğu söyleniyor. Qualcomm ise 2.5GHz hızlarında Snapdragon işlemciler sunmayı planlıyor.

  Yakın Alan İletişimi (NFC) geliyor

  Telefonunuzla ödeme yapmanıza izin veren NFC, 2012'de artık kullanıma geçebilir. Kredi kartlarını 2012'de ortadan kaldırmayacak olsa da birçok satıcının NFC ödemeyi kabul etmesi bekleniyor
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ara 2012