2012 Balık Burcu Yorumu

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 29 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2012 Balık Burcu Yorumu
  Balık Burcu Yorumu 2012


  Ay Burcu Balık’ta İken Alınacak Hayat Dersi


  Hayal dünyası, gözle görülmeyen derinlikler, rüyalar, insanların hayalleri özel bir açınız olmadığı takdirde yaşam alanlarınızdır. Aşırı duyarlı, kırılgan ve depresif olabilirsiniz. Hayallerinizdeki duygusal durumu her zaman gerçek dünyaya taşıyamayabilirsiniz.

  Hayal dünyası, gözle görülmeyen derinlikler, rüyalar, insanların hayalleri özel bir açınız olmadığı takdirde yaşam alanlarınızdır. Aşırı duyarlı, kırılgan ve depresif olabilirsiniz. Hayallerinizdeki duygusal durumu her zaman gerçek dünyaya taşıyamayabilir, gerçek ile hayalin sınırını kolayca kaybedebilirsiniz. İçeceklerden ya da yiyeceklerden alışkanlık yapanlara meyiliniz veya ilginiz var ise, bu konuda kaybedecek bir açı konumudur Ay Balık’ta.

  Sezgileriniz çok güçlüdür. Bunu artıracak, hayal gücünüzü besleyecek herşeyle ilgilenirsiniz. Bu da alkol gibi bağımlılık yapan içeceklere karşı normalden daha fazla ilgi duymanıza, sevgi beslemenize neden olur. Gerçek hayattaki duygular, hayallerinizdeki gibi yönetilemediği için, gerçekler ızdırap verici olabilir. Herşeyden çok kolay etkilenirsiniz. Etrafınızdaki insanlardaki değişimler sizi de kolayca değişime sokabilir.

  Sizin olmayan duyguların hapsinde kalabilir, üzüntüsünden alkol almak isteyen bir arkadaşınızın sıkıntılı sohbetine katılıp tüm gecenizi size ait olmayan bir acıya ortaklık ederek geçirebilirsiniz. Eğer yaşadığınız hayat ile hayalleriniz arasındaki uçurum fazla ise, burada, yani bu dünyada kalmayı çok fazla arzu etmeyebilirsiniz. Spiritüel yeteneklerinizin doğuştan gelen desteği ile öte tarafı arzulayabilir, ölümün hayalleriniz gibi keyif verici olduğunu düşünebilirsiniz. Size ne kadar sevgi, ilgi, şefkat gösterilse de bir türlü doymaz ve daha fazlasını arzu edersiniz. Olmayan sevgiliye mektuplar yazabilir, hayalinde canlandırdığınız bir dünyanın kahramanı olabilirsiniz. Bu yeteneğinizi doğru kullanırsanız, Merkür ve Neptün’ün de desteği ile iyi bir roman yazarı olabilirsiniz. Daha önce onlarca kez terk edilmişçesine, yalnızlık sizin için risk oluşturur. Farklı şekilde olsa da yakın aile ilişkilerini son derece dramatik sahneleri ile kavrayabilir ve öyle hatırlamaya eğilimli olabilirsiniz. Bundan kendinize de pay çıkartır ve her şeyin kötüye gidebileceğine dair yine hayale kapılabilirsiniz. Duygusallığın önde olduğu ilişkilerde kişiler, duygusal durumunuz ve konu hakkındaki düşüncelerinize ulaşamadıkları için çok zorlanabilirler.

  Duygusal durumunuzu kontrol altında tutma isteğiniz sizi hareketsiz kılabilir, az etkinin az tepki doğurduğunu düşünerek duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmekten çekinebilirsiniz. Hepsinin sizi açık edeceğini, fark edilip, yargılanıp, terk edileceğinizi düşündüğünüzden yorumdan kaçabilirsiniz. Kendinize ait fikirleri ortaya koymak size zor gelecektir. “Ben” olma hali sizin için çok zor bir eylemdir. Gerçekten böyle olduğunuzu fark ettikten sonraki süreçte de neden böyle olduğunuz konusunda daha derin çukurlara kendinizi gömmekten de geri kalmazsınız. Tüm yaşam boyu Ay gibi çok hızlı hareket eden bir etki alanı nedeni ile içsel dünyanızdaki hareketliliği zaptetmeniz de son derece zordur. Aylık, haftalık, hatta günlük değişimler hayallerinizi ve içsel dünyanızı sürekli etkileyerek onlara farklı formlar kazandırır ve bu nedenle de zaman zaman kendinizi bile tanımakta zorluk çekebilirsiniz.

  Kendinizi “hayatın kurbanı” rolünde oynatmaktan vazgeçmelisiniz. Ne suçlu, ne de terk edilmişsiniz. Bu konuya ait olan değişmeyen düşüncelerinizin kaynağı ilk başta sizsiniz. Kendinizin buna saplı olduğu gerçeğini unutabilir ve değişmez olarak görebilirsiniz. Kurban rolünü oynamaya devam ederek ilişkiler zincirini kendinizin kontrol ettiğini düşünebilirsiniz. Böylece bir şekilde çevrenizdeki insanların kalkanları inecek ve siz de istediğiniz zaman ördüğünüz duvarın arkasına saklanabileceksiniz. Belirsiz olan her şeyden vazgeçmelisiniz. Kendinizden kuşkulanmaktan uzaklaşmalısınız. Ay, Balık burcu ifadelerini zaten normalden daha fazla etkilemektedir. Düşünceleri temsil eden Balık’ın evi bu konuda sınavlar yaşamanıza, hayatınızın içinde bu konuların aktif halde bulunmasına neden olur. Su grubu transitlerinde duygusal durumunuzdaki değişimin daha yoğun olduğunu görebilirsiniz.

  Kendinizi kolaylıkla eleştirebiliyorsunuz. Eğer kendinize dürüst olursanız fikirlerinizin kaynağının dışarıdan çok kendiniz olduğunu fark edeceksiniz. Mistik özellikleriniz, apaçık görünen pek çok olayın ardında bir şeyler aramanıza ve gerçeğin hızını kaçırmanıza neden olabilir. Sezgileriniz çok güçlü. Bu farklılık, herkes ile aynı şeyleri algılamamanızı ve konular hakkında fark yaratmanızı sağlar. Bu bir meziyet iken, siz aslında kimsenin sizi anlamadığını düşünebilir ve insanlardan, ilişkilerinizden şikayet edebilirsiniz. Özel ve tehlikeli bir açınız yok ise, kriminal olayların tahmininde hislerinizi, medyumluk yeteneklerinizi kullanabilir ve kesine yakın sonuçlar alabilirsiniz. Hasta insanlar ile ilgilenebilir, durumlarındaki gidişat konusunda önlem almak için hislerinizi kullanabilirsiniz. Fakat evli olduğunuz ya da partnerinizin olduğu dönemlerde hayallerinize kapılabilir, farklı kaynakların zorladığı hisleri eşinize yöneltebilir, kıskançlık krizleri geçirebilirsiniz.

  Mantık, akılsal vargılar, matematiksel zeka oyunları, hislerinizi akıttığınız sanatsal çalışmalar, yuva öğretmenliği (dalgınlığa dikkat, çocuklar kaybolabilir) yeteneklerinizi kullanmanız için uygun sahalar olacak ve hayaller aleminin gereksiz kapılarını biraz kapatacaktır. Eğer Ay Balık‘ta bir çocuğunuz var ise, kişiliğinin oluşum sürecinde baskılanmadan, büyük ilgi ile ve kendi kararlarının önemli olduğu ilişkiler ile yetiştirilmelidir. “Ben!” demeyi öğrenmelidir. Gerçeklerin dünyasına davet edilmeli, tepki vermesi konusunda çalışılmalıdır. İçine atmadığı, duygularını ifade ettiği ve suçlu olmadığı bir dünyanın varlığından bahsedilmelidir. Sınır koymak ve kendi ayaklarının üzerinde durmak konusunda mutlaka konuşulmalıdır. Varlığının bağımlılıklar üzerine kurulu olmasından uzak tutulmalı, kedni kararlarını vereceği sorumluluklar yüklenmelidir.

  Oğuzhan Ceyhan Uzman Astrolog