2011'de Japonyada Tsunami de denize düşen kanada bulunan nesne nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Demet tarafından 19 Ekim 2015 tarihinde açılan konu


 1. 2011 De Japonyada Yaşanan Tsunami sırasında denize düşen ve 1 yıl sonra kanada sahilinde bulunan Hangi nesne sahibine iade edilmiştir

  Alyans
  Motorsiklet
  Çelik kasa
  Cep Telefonu  TOKYO - Japon Fuji TV kanalı, sahibi Ikuo Yokoyama'nın büyük beyaz bir konteynerde sakladığı Harley-Davidson marka motosikletin, ülkeden 6 bin 400 kilometre uzakta, Kanada 'nın bir adasında sahile vurduğunu duyurdu.

  Konteyneri ve motosikleti, 18 Nisan'da Graham Adası'nda bulan Kanadalı Peter Mark, "böyle bir şeyin Pasifik'i geçtiğine inanamadığını" söyledi.

  ÜZERİNDE JAPON PLAKASINI GÖRÜNCE
  Mark, çok fazla paslanan motosikletin üzerinde Japon plakası görünce tsunamiden sonra buraya sürüklenmiş olabileceğini düşünerek, yerel bir televizyon kanalıyla bağlantıya geçtiğini kaydetti.

  Fuji TV kanalı, motosikletin, Japonya 'ya gönderileceğini, Ikuo Yokoyama'ya aracı satan dükkanın, evrak ve depolama işlerine yardımcı olacağını bildirdi.

  Yokoyama, motosikletin fotoğrafları gösterildiğinde, Nippon TV kanalına, "Bu kesinlikle benim. Mucizevi" açıklamasını yaptı.

  Ikuo Yokoyama'nın, 11 Mart 2011'de meydana gelen deprem ve tsunami felaketinde ailesinin 3 üyesini kaybettiği, şu anda Miyagi'de geçici bir evde yaşadığı belirtildi.(aa)