2011 yoğun bakım kongresi

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 4 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. Yoğun bakım kongresi 2011,
  VIII. Ulusal Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Kongresive IV Ulusal Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi 4–8 Nisan 2011 İzmir

  [​IMG]

  Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği’nin düzenleyeceği, Uluslar arası Katılımlı VIII. Ulusal Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Kongresi ve IV Ulusal Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi’nin 4–8 Nisan 2011 tarihleri arasında İzmir’de yapılacaktır.

  Çocuk hastaların yaşama tutunması ve sekelsiz iyileşmesini hedefleyen tüm hekimleri yakından ilgilendiren "Çocuk Acil Tıp" ve "Çocuk Yoğun Bakım" konularındaki pek çok yeniliğin tartışılacağı kongrede, alanında geniş bilgi ve tecrübeye sahip öğretim üyeleri ve alanında başvuru kaynağı olan yabancı konuşmacılar deneyimlerini paylaşacaktır.

  Kongre konularını, kritik çocuk hastalarla ilgilenen her düzey ve alandaki meslektaşların ilgisini uyandıracak şekilde seçmeye çalışmıştır. Kongre öncesindeki kurslar ise çocuk acil servis ve çocuk yoğun bakım ünitelerinde gereksinim duyulan temel bilgileri içermektedir. Bu kurslardan uluslararası geçerli sertifika verilen APLS (APLS: Advanced Pediatric Life Support, Çocuk Acil Kursu) ve ülkemiz gereksinimlerine göre hazırlanmış Çocuk Yoğun Bakım Kursu’na her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi göstereceğinizden eminiz. Ayrıca bu yıl ilk kez yapılacak olan çocuk yoğun bakım ve çocuk acil hemşirelerine yönelik kursun büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz.

  Kongrelerin ancak siz değerli konuklarımızın katılımlarıyla değerleneceği bilinci ile yeşilin İzmir’e hakim olduğu, çiçek kokularının yayıldığı bir ilkbaharda sizleri İzmir’e davet ediyoruz.

  Kongre Düzenleme Kurulu Adına
  Doç. Dr. Bülent Karapınar
  Doç. Dr. Murat Duman​