2011 Yılında Okullar 6 Gün mü Olacak

'Haberler' forumunda Wish tarafından 20 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Hafta sonu tatili 1 gün mü
  [​IMG]
  Cumartesi Günleri Okul Olacak mı
  Okulların 2011 yılında 6 gün olacağı ve 1 gün tatil yapılacağı sosyal paylaşım sitelerinde en çok yayılan haberlerden biri.Yani öğrenciler Cumartesi okula gelip Pazar günü tatil yapabilecekler.Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan balon haber ise şöyle:

  ''MEB’in yaptığı açıklamaya göre, 2011 yılından itibaren hafta sonu tatili 1 güne indirildi. Yalnızca Pazar günü tatil yapacakları bildirilen öğrenciler, Cumartesi günleri okula gelip 6 saatlik (kimi liseler 5 veya 7 olarak değişebilir) etüt ya da sınav benzeri şeylerle günlerini geçirecekler. Cumartesi günü okula gelmek mecbur, çünkü gelmeyenler yok yazılacaklar. Bu uygulamayla beraber iş günü arttığı için, devamsızlıkların 25 güne çıkarılması da gündemde. Bunun kararı ise sonra alınacak.''

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların 6 gün olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmamıştır.Yapılan bu asılsız haberleri kesinlikle dikkate almayın. Çünkü bununla ilgili herhangi bir resmi haber bulunmuyor. Öğrenciler rahat bir nefes alabilir.