2011 yaz renkleri

'Moda Rehberi' forumunda Aysell tarafından 10 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. 2011 yaz moda renkleri

  2011 ilkbahar yaz modasına hep birlikte göz atmaya ne dersiniz?;)

  İnce, şeffaf kumaşlar geçmiş yılların da trendlerinden olan üst üste giyinmeye yönlendirecek ve üst üste giyinmek trendelerin üst sırasında yer alacak. Örneğin, kırmızı elbisenin üzerine dökülen, salaş birşeyler daha giymek.

  İlk tema, Origami ve her detayında köşelerin vurgulandığı mendil formundan yola çıkan tasarımlar. Bizim ülkemize yabancı olmayan bu form dış giyimde sıkça görülecek. Bu temada renkler, asit sarısı,mavi yeşil, klorofil yeşilini beyaz ile birlikte kullanmak. Bu temaya en iyi örnek görseldeki trençkot.

  Şortla kombin yapılmış blazer, eski demode iç çamaşırlarından esinlenlerek tasarlanmış bluzlar, bluzda tuşesi yumuşak beyaz ile ten rengini birleşmesinden çıkan krem kullanılacak. Onun dışında ince ipek kumaş üzerine minimal çiçek baskıları.

  Bu temada denim, çok kullanılmış görüntüsünde, yamalı, ağartılmış görüntüde. Bunun yanı sıra Paris de yeni bir akım oluştuğuna değinildi. Paristeki butikler “gelin denimlerinize ikinci hayatı verelim sloganını çıkarmışlar. Hatta isimlerinin baş harflerinide bu denim tasarımılarına ekliyorlarmış.

  İkinci tema, rafine boyu, orytantal çizgiler, gravürler, zerafet

  Cariye kıyafetleri, arap esintisi, yakalarda özenli dikişler, yarasa ve uzun kollar, osmanlının esintisi. El işinin önemi bu temanın içeriğinde çok önemli yer teşkil ediyor. Tasarımlar adeta kapalı çarşının dokusunu taşıyor. Çin tekstili ile şavaşmanın tek yolu geleneksel el sanatlarımızı tasarımlara empoze edebilmekten geçiyor. Gravürler ise; gerek desen, gerekse giysilerin tasarımlarında 3 boyutlu etkiler olarak yansıyor. Renkler beyaz üzerine altın ve gümüş işlemeler ve safran sarısı.

  Üçünçü tema; iyimserlik, neşe, sağlık, sahil kentleri, eğlence ,dans, Broadway kadını üzerine kurulmuş. Renkler vitamin renkleri, domates kırmızısı, kivi yeşili, limon sarısı.

  Detaylar, 60′lı yılların etek ve ceketleri, örgüler, klasik mantolar. Bunun neresinde yenilik derseniz, 2011 yazında bu klasik detayları vitamin renkleriyle göreceğiz. Tasarımlarda sırt kısımlarında bol büzgü ve pili; yani geçtiğimiz yıllardaki gibi sırt kısımları kabarık olacak.

  Grafik: minik baskılar, stil: 60′lı yıllar, fakat kumaşlar modern olacak.

  Pekte alışık olmadığımız 60′lı yılların aynı renkte elbise çorap ve aksesuar giyimi yani tepeden tırnağa aynı renk olmak trendlerde üst sıralara tırmanıyor.

  Bu tema özetle kendini sınıf atlatmak isteyen leydilerin seçimleri; Bayan Obama, Carla Bruni gibi..

  Denim kumaşlarde ise mini renkli patchwork kesitlerine karşılaşacağız.

  Dördüncü temaÖzetle vahşi doğanın sembolleri ve kamuflaj desen yoğunlukta olacak fakat kamuflaj desen farklı formlarda karşımıza çıkacak.

  Alıntı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Oca 2014