2011 uzman çavuşluk sınav tarihi

'Eğitim Merkezi' forumunda Wish tarafından 8 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2011 uzman çavuşluk sınavı ne zaman,
  uzman çavuşluk sınavları 2011


  2011 uzman jandarma ve jatek sınavına girecekler adaylar için başvuru şartları


  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
  Askerlik hizmetinin 6 nci ayı ile terhisini takip eden üç yıl içerisinde başvurmak. Ortaokul, lise, yüksek okul veya fakülte mezunu olmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ile ilişiği kesilmemiş olmak. Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak, soruşturma altında veya yargılanıyor olmamak. TSK manevi şahsiyetine gölge düşürücü, askerlik şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü, ideolojik görüşü benimsememiş olmak.

  Uzman çavuş olmak isteyenler internette Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ana Sayfaadresinde ve Askerlik Şubesi panolarında yayınlanacak ilana göre hareket edebilirler.


  2011 uzman çavuşluk sınavları ile ilgili bilgiler,tarih ve şartları; resmi olarak açıklandıktan sonra sitemizde yayınlanacaktır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Nis 2012