2011-sözleşmeli memurlar ne kadar fark alacak

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 9 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Torba Yasa ile Sözleşmeli Memurlar Ne kadar Fark Alacak
  [​IMG]
  Sözleşmeli Memur kaç Lira Fark Alacak,Sözleşmeli memur 609 lira fark alacak,sözleşmeli memur maaş farkları,yeni yasa ile sözleşmeli memur kaç para alacak,eşi çalışmayan sözleşmeli memur kaç para aile yardımı alacak,sözleşmeli memur maaş farkını ne zaman alacak

  Hükümet Torba Yasa ile,Yıllardır aile yardımından mahrum edilen 300 bin sözleşmeli personelin mağduriyeti giderildi.

  İlk kez eşi çalışmayan sözleşmeli memura aylık 113 lira aile yardımı ödenmesi karara bağlandı. İkisi 6 yaş üstü, ikisi 6 yaş altı dört çocuğu olan sözleşmelinin martta alacağı maaş farkı 609 lirayı bulacak. Aile yardımında olduğu gibi çocuk yardımında da iki aylık fark, geriye dönük olarak ödenecek.

  Maliye'nin genelgesiyle sözleşmeli personele çocuk yardımı yapılacağı netlik kazanırken bu tutar 6 yaşından küçük her çocuk için 30, 6 yaşından büyük çocuklar içinse 15 lira olacak. Buna göre çocuğu olan sözleşmeliye, 339 lira aile yardımına ilaveten çocuk yardımı eklenecek. Eğer sözleşmeli personelin 6 yaşından küçük bir çocuğu varsa, geriye dönük iki aylık çocuk yardımı ile birlikte martta 90 lira çocuk yardımı alacak. Böylece memurun eline, aile ve çocuk yardımı olarak 429 TL geçecek. İkisi 6 yaşından küçük, ikisi büyük 4 çocuğu olan bir sözleşmeli memur ise bu ay 270 lira çocuk yardımı alacak. Bu rakamın üzerine aile yardımı eklendiğinde eline 609 lira fark geçecek. Eğer çocukların tamamı 6 yaşından küçükse çocuk yardımı 360 TL olacak. Bu durumda sözleşmelinin eline geçen rakam da 699 TL'ye çıkacak. Çocuk sayısı arttıkça aldığı yardım miktarı da artacak. Öte yandan artık her ay sözleşmelinin eline 113 TL aile yardımı ve 6 yaşından küçük çocuklar için 30'ar, büyükler içinse 15'er lira çocuk yardımı geçecek.

  Sözleşmeli memur farkları ne zaman ödenecek:

  'Torba yasa' ile aile yardımına hak kazanan sözleşmeliye, bu ay toplu ödeme yapılacak. Maliye Bakanlığı'nın genelgesine göre yasanın 1 Ocak 2011'den itibaren geçerli olduğu dikkate alınarak sözleşmeli personele, iki aylık aile yardımı farkı mart maaşıyla birlikte verilecek.
   
Yükleniyor...