2011 seçmen listesi sorgulama

'Haberler' forumunda Dark tarafından 19 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. seçmen listesi sorgulama 2011
  Seçmen listesi Muhtarlıklarda askıya çıktı. Seçmen listesi sorulama yapmak için aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız.

  2011 seçmen listesinden nerede oy vereceklerini öğrenebilecek. Seçmen listesi sorgulama yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı bilmeniz yeterli. 12 Haziran 2011'de yapılacak olan Genel Seçim hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu'ndan bugün yapılan açıklamaya göre oy kullanacağınız yerleri bugünden itibaren öğrenebileceksiniz.

  Seçmen listesi 31 Mart tarihine kadar askıda kalacak. Muhtarlılara gönderilen seçmen listeleri bilgilerin güncellenmesi amacı ile Mart ayının sonuna kadar askıda kalacak. Nerede oy kullanacağınızı öğrenmeniz için iki yol bulunuyor. Birincisi ikamet ettiğiniz yerin muhtarlığına giderek seçmen listesinden oy kullanacağınız yeri öğrenebileceksiniz. İkinci yol ise Yüksek Seçim Kurulu sitesine girerek seçmen listesi sorgulama işlemini yapabileceksiniz.

  Yurtiçi Seçmen Sorgulama için: Sandık Bilgisi Sorgulama

  Yurtdışı Seçmen Sorgulama için : Yurtdışı Seçmen Bilgisi Sorgulama  Nerede oy kullanacağınız ve seçmen bilgisi için Tıklayınız
   
  Son düzenleme: 31 Mar 2011