2011 Seçimlerinden Çekilen Partiler

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 11 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. seçimlerden çekilen partiler
  seçimlerden çekilen partiler nedir
  Hangi partiler seçimlerden çekildi
  seçimlerden çekilen 6 parti


  Eşitlik ve Demokrasi Partisi, Alternatif Parti, Halkın Yükselişi Partisi, Genç Parti ve Bağımsız Türkiye Partisinin temsilcileri YSK'ya, seçime katılmayacaklarına ilişkin dilekçelerini sundu. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ise DP ile ittifak yapmak kararı aldı. Böylece oy pusulasında 21 parti yer alacak. İlk aday listesini ise Türkiye Komünist Partisi YSK’ya bildirdi.

  OY PUSULASINDA ÇATI PARTİNİN İSMİ YER ALACAK  12 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'nde ittifak yapacak partilerden “çatı partinin” ismi oy pusulasında yer alacak, ittifaka katılan diğer siyasi partiler ise oy pusulasından çıkarılacak.  İttifak yapmak isteyen siyasi partiler bu kararını YSK'ya bildirecek. İttifak sonucu hangi siyasi partinin adı altında birleşme sağlandıysa oy pusulasında o partinin adı kalacak, diğer partilerin isimleri oy pusulasından çıkarılacak.

  Siyasi partilerin hangi partilerle ittifak yaptıklarını ve hangi partinin çatısı altında seçime gireceklerini milletvekili aday listelerinin kesinleştiği 28 Nisan Perşembe gününe kadar YSK'ya bildirmeleri gerekiyor.

  Birleşik oy pusulalarının basımına 2 Mayıs'ta başlanacak.
   
Yükleniyor...