2011 oges tercih Kılavuzu

'Eğitim Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 12 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Meb Oges Tercih kılavuzu 2011
  Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi oges.meb.gov.tr


  a) Öğrenci velisi tarafından yerleştirme işlemleri için tercihler 08-20 Temmuz 2011 tarihleri arasında en fazla 12 (on iki) tercih olmak üzere T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacaktır.

  Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına velinin doldurup imzalayarak verdiği Ek-1deki “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formuna bağlı kalarak veli adına yapacaktır.

  b) Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

  c) Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

  ç) Elektronik ortamda onaylanan “Tercih Başvuru Bilgileri Formunun yazıcıdan 2(iki) nüsha çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalandıktan sonra 1(bir) nüshası okulda saklanacak ve 1(bir) nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.

  d) Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

  e) Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler bu kılavuzun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

  f) Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden öncelik sırasına ve bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek
  yapılmalıdır.
   


Similar Threads: 2011 oges
Forum Başlık Tarih
Eğitim Merkezi oges puan hesaplama 2011 13 Temmuz 2011
Eğitim Merkezi 2011 Oges Tercih Başvurusu Giriş İşlemleri 12 Temmuz 2011
Eğitim Merkezi Açık İlköğretim II. Dönem Sınav Yerleri 2011-2012 12 Nisan 2012
Eğitim Merkezi Diyanet İşleri Başkanlığı 2011-2 Meslek Yeterlilik Sınavı Sonuçları 4 Şubat 2012
Eğitim Merkezi 2011 Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Sonuçları 5 Ocak 2012