2011 Oges Tercih Başvurusu Giriş İşlemleri

'Eğitim Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 12 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2011 oges.meb.gov.tr
  2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Tercih Başvuruları

  - 2011-2012 öğretim yılı için Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre öğrenci yerleştirilecek olup sonuçlar aynı öğretim yılı için geçerli olacaktır.

  - Sınavla öğrenci alan okul türlerine, OYPsi 196 ve üzeri olan öğrenciler tercih yapabileceklerdir. OYPsi 196 nın altında olan öğrenciler tercihte bulunamayacaktır.

  - Yerleştirme işlemleri için öğrenciler 12 (on iki) tercihe kadar başvuru yapabileceklerdir. Tercih listesi bir kez düzenlenecek ve daha sonra ikinci bir tercih yada düzeltme işlemi yapılamayacaktır. Aynı tercih listesi üzerinden 1 asil ve 4 yedek yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

  - Tercih başvurusu sadece 1 (kez) yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden öncelik sırasına ve bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.

  - Tercih işlemleri öğrenci velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapılacaktır.

  - Bireysel tercih yapamayanlar için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına doldurup imzalayarak verdiği Ek-1 "Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu" na bağlı kalarak veli adına yapacaktır.

  - Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

  - Tercihlerin elektronik ortamda hatasız, eksiksiz olarak tercih ve yerleştirme kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

  - Elektronik ortamda onaylanan "Tercih Başvuru Bilgileri" formunun yazıcıdan 2 (iki) nüsha çıktısı alınarak, okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalattıktan sonra 1 (bir) nüshası okulda saklanacak ve 1 (bir) nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.

  - Tercih işlemlerine talepte bulunacak öğrenci, okul-aile birliğine makbuz karşılığında 5 (beş) TL yatıracaktır.

  2011 ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ (OGES) TERCİH BAŞVURUSU giriş işlemleri

  2011 ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ (OGES) KONTENJAN VE TERCİH LİSTELERİ
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Nis 2012