2011 nursing congress

'Güncel Bilgiler' forumunda Ezlem tarafından 1 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2011 hemşirelik konferansları,Hemşirelere Yönelik Konferans,hemşirelik konferansları 2011, nursing congress 2011

  Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından organize edilen “Hemşirelik Haftası” etkinlikleri devam ediyor. Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin sabahki oturumunda Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Ulusoy, “Ülkemizde hemşireliğin yakın geçmişinin meslekleşme bağlamında incelenmesi” konulu bir konferans verdi.
  Erzurum Güncel-Ulusoy, iki bin yıllık bir geçmişi bulunan hemşireliğin, her yerleşik meslek gibi kendi kurallarını üreterek bunları kullandığını söyledi.
  Bilimsel faaliyetlerin mesleklerin gelişmesinde önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Ulusoy, teorik ve bilimsel çalışmanın öneminden de söz etti.
  Daha sonra Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serpil Sökmen, “Hemşirelikte yeni gelişmeler: Hemşirelik Yönetmeliği” konulu bir sunum gerçekleştirdi.
  Azizi Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Hemşiresi Nezihat Güneş’in sunduğu şiir dinletisiyle sabah oturumu tamamlanan etkinliğin öğlenden sonraki oturumunda, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elanur Yılmaz Karabulut’un başkanlığını yaptığı panele, Erzurum’daki çeşitli hastanelerde görev yapan kıdemli ve brnaş hemşireleri Çiğdem Gamze Özkan, Kübra Tuncel, Sevinç Dakak, Özlem Albayrak, “KOAH ve Hemşirelik”, “Kanser ve Hemşirelik”, “Diyabet ve Hemşirelik” ve “Kalp Hastalıkları ve Hemşirelik” konularında birer bildiri sundular.
  Müzik dinletisinin ardından Araş. Gör. Dr. Serap Altuntaş, “Hemşirlerle Yapılmış Araştırma Sonuçlarının Sunumunu” yaptı.
  Programı izleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semih Diyarbakır, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim üyelerine cübbe giydirme töreni de katıldı.
  Etkinlik, hafta sonuna kadar yapılacak çeşitli faaliyetlerle devam ettirilecek.