2011 msn özellikleri 2011

'Sosyal Medya' forumunda Dark tarafından 21 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. 2011 msn özellikleri,
  msn özellikleri 2011,

  Windows Live Messenger 2011 sürümü ile yenilendi ve pek çok ek özellik eklendi. Bu özelliklerden ön plana çıkanı Facebook ile uyumlu olarak çalışabilmesi. Artık MSN içerisinden Facebook hesabınıza bağlanarak hem durum güncellemeleri yapabilir, hem içerik paylaşabilir, hem de arkadaşlarınızla Facebook Sohbet sistemi üzerinden iletişimde olabilirsiniz.

  Program 2 farklı görünüm ile gelmektedir. İlk görünüm klasik MSN penceresidir ve sadece MSN hesabınıza ait kişiler görüntülenmektedir. Diğeri ise gelişmiş görünümdür ve bu pencereden hem MSN kişi listenizi görebilir hem de Facebook ve Myspace hesabınıza bağlanarak fotoğraflarınıza bakabilir, içerik ekleyebilir, sohbet edebilir, video izleyip paylaşabilirsiniz.

  Windows Live Messenger, Windows Live Temel Parçalar beta ile birlikte gelmektedir ve kurulum aşamasında size aşağıda bulunan ek uygulamaları da kurma imkanı verilmektedir.

  Windows Live Messenger 2011
  Messenger yakın arkadaşlarınızla iletişimde kalmanın en iyi yoludur. Sohbet ederken fotoğraf paylaşın. Yüksek tanımlı (HD) görüntülü sohbetle gerçek zamanlı olarak konuşun. Hatta, doğrudan Messenger içinden sosyal ağ sitelerinizdeki en önemli güncelleştirmeleri yakından takip edin.
  Fotoğraf Galerisi
  Aradığınızı hızla bulmak için fotoğraf koleksiyonunuzun tamamında yüz tanıma, etiket veya anahtar sözcük kullanarak arama yapın. Bir fotoğrafı düzeltmeniz mi gerekiyor? Otomatik Ayarla tek tıklatmayla yapar. Sonra en sevdiğiniz fotoğrafları Windows Live, Facebook, Flickr ve YouTube da dahil, kullanmakta olduğunuz web sitelerinde paylaşın.
  Bing Çubuğu
  Bulunduğunuz web sitesinden ayrılmadan Bing arama sonuçlarını alın.
  Windows Live Mail
  Hotmail, Gmail, Yahoo! Mail* gibi birden çok e‑posta hesabını tek bir programdan yönetin. E-postanıza, kişilerinize ve takviminize çevrimdışıyken bile erişin.
  Yazar
  Blog postası oluşturun, fotoğraflarınızı ve videolarınızın bağlantılarını ekleyin ve sonra bunları webde yayımlayın.
  Messenger Yardımcısı
  Internet Explorer ile webde gezinirken sosyal güncelleştirmeleri kolayca paylaşın ve tartışın.
  Movie Maker
  Movie Makerda birkaç tıklatmayla videolarınızdan ve fotoğraflarınızdan film yapabilirsiniz. Sıradan bir videoyu ağızları açık bırakan bir filme dönüştürmek için AutoMovie temalar, geçişler, efektler, başlıklar ve başka özellikler ekler. Oluşturmayı bitirdiğinizde, yüksek tanımlı olarak çevrimiçi ortamda veya DVD ile paylaşabilirsiniz.
  Aile Koruması
  Webde daha güvenli bir şekilde gezebilmeleri için çocuklarınızın Internet etkinliğini yönetin ve izleyin.
  Sync
  Bilgisayarlarınız arasında dosyalarınızı eşitleyin ve birincil bilgisayarınıza Internete bağlı neredeyse tüm bilgisayarlardan erişin.
  Microsoft Office Outlook Bağlayıcısı
  Outlooku kullanarak; Hotmail gelen kutunuzu, Windows Live Takvimi ve Windows Live Kişileri yönetin.

  Microsoft Silverlight
  Silverlight Windows Live Temel Parçalar ile birlikte de yüklenebilir.
  Windows Live Messenger 2011de göze çarpan bir diğer yenilik ise HD görüntülü konuşma imkanı. Yüksek kalitede görünütülü konuşma yapabilmek için karşılıklı olarak HD Web kamera gerekmektedir.

  Programda tema desteği de bulunmaktadır. Böylece Live Messengerın görünümünü çevrimiçi olarak gezerek seçebileceğiniz pek çok tema ile değiştirebilmektesiniz.

  Msn 2011 ın diğer özellikleri:

  - Kişi listesi içerisinde arama yapma
  - Kişi listesinde facebook arakadaş listesinin görüntülenmesi
  - Kişi listesi için grup oluşturma
  - Kişi listesini filtreli görüntüleme
  - Facebook gönderilerini resim, video, durum güncellemeleri olarak ayrı ayrı görüntüleyebilme
  - Mesajlaşma geçmişi tutma ve görüntüleme
  - Dosya paylaşım imkanı
  - Oyun oynama
  - Konferans görüşme
  - Arkadaş listesi için sık kullanılanlar listesi oluşturabilme
  - MSN durum bilgisini değiştirebilme
  - Çevrimdışı mesajlaşma
  - Sekmeli konuşma penceresi
  - Uyarıları açıp kapatma imkanı
  -Uyarı seslerini kişiselleştirme
  - Mobil telefon ayarlaması
  - Bağlantı ayarlaması

  Sistem Gereksinimleri:

  - İşletim sistemi: 32 bit ve 64 bit Windows Vista Service Pack 2 ile Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008Service Pack 2 Platform Güncelleştirmesi ve Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 Platform Güncelleştirmesi.
  - İşlemci: 1,6 GHz veya daha hızlı
  - Bellek: 1 GB veya daha fazla RAM
  -Çözünürlük: En az 1024 × 576
  - Internet bağlantısı: Internet işlevselliği için çevirmeli veya geniş bant Internet erişimi gerekir (ayrı olarak sağlanır). Şehiriçi veya şehirlerarası ücretler uygulanabilir.
  - Grafik veya ekran kartı: Windows Live Movie Maker için DirectX 9 veya üstünü ve Shader Model 2 veya üstünü destekleyen bir ekran kartı gerekir.

  Notlar:

  1. Tanıtımdaki bazı bölümler üretici sitesinden alınmıştır.
  2. İndireceğiniz 1.8 MB boyutundaki dosya MSN Live diğer uygulamaları indirmenize yardımcı olacak araçtır. Programın bilgisayarınıza indirilme ve yüklenme süresi seçeceğiniz özellikler ve internet bağlantı hızınıza göre değişiklik gösterecektir.
  3. Windows Live Messenger 2011 sadece Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Windows XPde çalışmamaktadır.
  4. Programın Türkçe dil desteği bulunmaktadır.
   
Yükleniyor...