2011 LYS tercih süresi

'Eğitim Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 4 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 LYS tercih tarihleri,
  LYS tercih süresi son gün
  5 Ağustos LYS tercih süresi

  Adaylara ÖSYM'den Önemli Uyarı..

  ÖSYM üniversiteler için tercih sürelerinin 5 Ağustosta son bulacağını herhangi bir şekilde sürenin uzatılmayacağını açıkladı.

  ÖSYM nin resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre LYS tercih süresi uzatılmayacak.Tercihler için son gün 5 Ağustos olucak.

  ÖSYM'nin sitesinde yaptığı açıklama şöyle;

  25 Temmuz 2011 tarihinde başlayan tercih başvurularında bugüne kadar, 443.050 aday internet üzerinden, 154.644 aday da başvuru merkezleri aracılığıyla başvurusunu gerçekleştirmiş olup toplam 597.694 aday tercih işlemini tamamlamıştır.

  SON GÜN 5 AĞUSTOS

  Tercih süresi; başvuru merkezi aracılığıyla tercih yapacak adaylar için 5 Ağustos 2011 günü mesai bitiminde, bireysel olarak internet üzerinden tercih yapacak adaylar için ise 5 Ağustos 2011 günü saat 23.59'da sona erecektir.

  Bu sürenin uzatılması söz konusu olmayacaktır. Tercih süresinin son günü başvuru merkezlerinde ve sistemde oluşacak yoğunluğu göz önüne alarak, adayların tercihlerini en kısa sürede tamamlamaları önemle hatırlatılır. Başkanlığımız, 2011-LYS sonuçlarının açıklandığı 21 Temmuz 2011 tarihinden bugüne kadar adaylardan alınan itiraz dilekçelerini de incelemiş ve adayların sonuçlarını etkileyen herhangi bir husus tespit etmemiştir.

  Adayların itiraz dilekçelerine cevap verilmeye başlanmış olup adaylar en kısa zamanda Aday İşlemleri Sistemi (Aday işlemleri sistemi) üzerinden yanıt alabileceklerdir. ÖSYM'ye itiraz dilekçesi göndermiş adayların da yukarıda belirtilen süre içinde tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

  2011-ÖSYS adaylarına saygıyla duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI