2011 KPSS Öğretmenlik Başvuru İşlemleri

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 6 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 KPSS Öğretmenlik Başvuruları,
  KPSS Öğretmenlik Başvuru İşlemleri 2011


  Kamu Personel Seçme Sınavı 2011 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuruları 9 - 25 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. kpss öğretmenlik başvurularla ilgili ayrıntılar aşağıdaki şekildedir.

  2011 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, sadece A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için, 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacaktır.

  2011-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu nedenle 2011-KPSS’ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

  2011-KPSS’ye başvurma işlemleri, 9-25 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

  Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Bilgi Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin ÃSYM:::YükseköÄretim Kurulu ÃÄrenci Seçme ve YerleÅtirme Merkezi internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

  2011-KPSS Kılavuzunda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.