2011 KPSS/1 Tercih İşlemleri

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 KPSS 1 Tercihleri,
  2011 KPSS Tercih İşlemleri


  [​IMG]

  2011 yılı KPSS/1 Tercih İşlemleri , 2011 Kpss Tercih işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

  Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/1 - Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması işlemleri başladı. konuyla ilgili ÖSYM'nin sitesinde yer alan açıklamanın ayrıntıları şöyle:

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme
  Tercih Bildirim Tarihleri: 20 Haziran - 1 Temmuz 2011
  Tercih kılavuzu: 20 Haziranda yayımlanacak.
  Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen TIKLAYINIZ

  KPSS 1 TERCİH KILAVUZU 2011

  Genel Açıklamalar

  Tablo 1 - Ortaöğretim Mezunları İçin Kadrolar Ve Pozisyonlar

  Tablo 2 - Önlisans Mezunları İçin Kadrolar Ve Pozisyonlar


  Tablo 3 - Lisans Mezunları İçin Kadrolar Ve Pozisyonlar

  Mezuniyete İlişkin Aranan Nitelikler

  Ortaöğretim Mezunları İçin Aranan Nitelikler

  Önlisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler

  Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler

  Cinsiyet Ve Diğer Koşullar İçin Aranan Nitelikler

  Tablo 4a - Mezun Olunan Ortaöğretim Alanları

  Tablo 4b - Mezun Olunan Önlisans Programları

  Tablo 4c - Mezun Olunan Lisans Programları
  ÖSYM DUYURUSU

  Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

  Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

  Kılavuz 20 Haziran - 1 Temmuz 2011 tarihleri arasında ÖSYMnin ÃSYM:::T.C. Ãlçme, Seçme ve YerleÅtirme Merkezi internet adresinden yayımlanacaktır.

  Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisansa girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

  Adaylar tercihlerini 20 Haziran - 1 Temmuz 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYMnin Aday Ä°Ålemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYMye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

  KPSS-2011/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.