2011 kışı nasıl geçecek

'Bilgi Rehberi' forumunda Misafir tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. Hava tahmin uzmanları, bu yazın rekor sıcaklıklarının ardından, Avrupa’da son bin yılın en sert kışının kapıda olduğunu düşünüyor.

  Rus internet medyası RT’nin haberine göre, Polonyalı bilim adamları Meksika Körfezi’nden Atlas Okyanusu’nun kuzeyine dek uzanan sıcak su akıntısı Gulf Stream’in hızının son birkaç yılda yarı yarıya azaldığını belirterek, bu nedenle akıntının Kuzey Kutup rüzgarlarının soğuğuyla başedemeyeceğini ve Avrupa kıtasının soğuk bir kışla karşı karşıya kalacağı tahmininde bulundu.

  Bilim adamları, Gulf Stream akıntısının tamamen durması halinde Avrupa’da yeni bir Buz Çağı’nın başlayacağını öngörüyor.

  Rusya’nın Fobos hava durumu merkezinden önde gelen uzman Vadim Zavodçenkov da gelecek ayın hava tahmininin yüzde 70 doğru yapılabildiğini belirterek, soğuk kış senaryosunun doğru olabileceğini söyledi.

  Kasım ayının hava tahminini daha kesin yapabildiklerini belirten Rus uzman, meteorologların uzun dönemli hava tahminlerinde kullandıkları istatistik modellerinin, geçen yazın rekor sıcaklıklarını tahminde pek işe yaramadığını da sözlerine ekledi.
    2. Cevap: 2011 kışı nasıl geçecek

  Evet bu sene kışın çok sert olacağı söyleniyor. Son yıllarda doğru düzgün kış görmedik şöyle lapa lapa karda kartopu oynamanın hasretini çekiyoruz.
    3. Cevap: 2011 kışı nasıl geçecek

  Yaz olur kı istersiniz kış olur yaz istersiniz ; çok sıcak olur kar istersiniz,çok soğuk olur sıcak istersiniz..Bi karar verin...:)
    4. Cevap: 2011 kışı nasıl geçecek

  Aman sen çok farklısın BATMANsin ya senin için farketmez değilmi? :f20:
    5. Cevap: 2011 kışı nasıl geçecek

  Evet benim için farketmez.Yaz kış sıcak soğuk 7/24 görevdeyim :)
    6. Cevap: 2011 kışı nasıl geçecek

  Bizim için pek farkeden bişey yok güneyde ve denize 0 bir yerde pek fazla kış göremiyoruz =))
    7. Cevap: 2011 kışı nasıl geçecek

  Ankara'da yaşayan bir tek benim sanki.Soğuktan haberin yokmuş gibi yazmışın hemşerim :))

  Ayrıca eski insanlar ayva ve pelit o sene çoksa kışında uzun ve soğuk geçeceğini söylerler. Çevreme bakıyorum da bu yıl ayva ve pelit çok :f73:
   


Yükleniyor...