2011 gardiyan alımı alımları 2011

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 6 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 gardiyan alımları,
  2011 gardiyan alımı şartları,
  gardiyan alımları 2011


  3000 Gardiyan Personel Alımı

  Bütün cezaevi çalışanlarını periyodik bir eğitimden geçiren Adalet Bakanlığı, ceza infaz memuru (gardiyan) alımlarında artık üniversite mezunlarını tercih edecektir.

  Cezaevlerinde Avrupa Birliği standartlarını yakalamak istediklerini ifade eden Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bu amaçla infaz memuru alımlarında öncelikle üniversite mezunlarını tercih ettiklerini söyledi.

  2011 gardiyan alımı konusuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştır. Ancak bakanlıktan yapılan açıklamada;
  ''Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce personel alımına ilişkin 26/12/2009 tarihli ilânda belirtilen unvanlardan herhangi birisi için sınava müracaat eden adaylar şartları taşımaları halinde sözleşmeli zabıt kâtipliği sınavına da müracaat edebileceklerdir.


  Cezaevlerindeki sıkıntılarla muhatap olunması nedeniyle zor meslekler arasında sıralanan gardiyanlığa ilgi artıyor. Üniversite mezunları, geçmiş yılların aksine bu mesleği yapmaya daha istekli. Adalet Bakanlığı da yeni alımlarda üniversite mezunlarına öncelik verileceğini duyurdu. Ceza infaz kurumlarında çalışacak görevlilerin üniversite mezunu olmasını tercih ettiklerini dile getiren Bakan Sadullah Ergin, görevlilere dört ayrı eğitim merkezinde, mesleki bilgi ve becerilerinin artırılmasına yönelik derslerin yanı sıra zorunlu ders olarak insan hakları ve uygulamaları ile uluslararası cezaevi standartları konusunda eğitim verildiğini söyledi. Ergin, "Ceza infaz kurumlarında insan hakları bilincinin geliştirilmesi için kurum görevlileri ile sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ortak seminer, konferans ve atölye çalışmaları yapılmakta, infaz kurumları birlikte ziyaret edilmektedir." ifadelerini kullandı. Sınavla 3 bin sözleşmeli infaz ve koruma memuru almaya hazırlanan bakanlık, üniversite mezunlarına öncelik tanıyacak.

  Bakanlığın eğitim kalitesini yükseltmedeki amacı, cezaevleri koşulları ve insan hakları konusunda AB standartlarını yakalamak. Bu çerçevede cezaevi müdürlerinden aşçılara kadar tüm çalışanlar periyodik eğitimlerden geçiyor. Bakan Sadullah Ergin, DTP Hakkari Milletvekili Hamit Geylani in konuya ilişkin soru önergesini cevaplandırırken, kötü muamele iddialarının giderek azaldığına işaret etti. Son 7 yılda bin 376 personel hakkında kötü muamele iddiasıyla adlî ve idarî soruşturma açıldığını belirten Sadullah Ergin, "İnfaz kurumlarımızın dünya standartlarına kavuşması için AB fon ve uzman katkısıyla önemli projeler gerçekleştirilmiş olup, kabul edilen yeni projelerimizin bir kısmının uygulamaya geçmesi beklenmektedir." dedi. Türkiyede cezaevlerinde siyasî suçlu olmadığının altını çizen Ergin, çeşitli kesimlerce bu şekilde nitelendirilen mahkumların da terör suçlusu olduğuna işaret etti. Ergin, cezaevlerinin ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının denetimine de açık olduğunu belirtti. Cezaevlerinde Kürtçe ile ilgili yaşanan sıkıntılara da değinen Ergin, tüzük gereği yapılacak telefon görüşmelerinin Türkçe olması, Türkçe bilmediğinin yapılan araştırmalarca tespit edilmesi halinde mahkumun başka bir dil kullanabileceğini kaydetti.
  memurrehberi.com​
    2. Cevap: 2011 gardiyan alımı alımları 2011

  Kürtçe konusunda özgürlükler daha rahat olmalı. Bir dilden korkmak çok anlamsız bence.
    3. Cevap: 2011 gardiyan alımı alımları 2011

  2011 gardiyan alımları seçim sonrasına kaldı galiba