2011 bursluluk sınavı

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 2 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. 2011 bursluluk sınavları,
  bursluluk sınavı 2011
  [​IMG]

  2011 yılı bursluluk sınavı başvuruyla ilgili tüm işlemler T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ,oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinden yapılacaktır.

  Öğrenci, başvuru şartlarını taşıması halinde, öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu ve okul tercihlerini yapacaktır.
  Başvurunun yapılabilmesi için öğrenci velisi okul müdürlüğüne öğrenci ailesinin maddi durumunu gösterir beyanname ve ekleri ile kontenjandan başvurabilecek öğrenciler için; öğretmen çocuğu, 2828 ile 5395 sayılı Kanunlar kapsamına giren çocuk ile ailesinin oturduğu yerde ilköğretim okulu (taşımalı eğitim kapsamında olanlar dâhil) bulunmayan çocuk olduklarına dair belgelerini getirerek başvurusunu yaptıracaktır.
  Öğretmen çocuğu kontenjanından yararlanmak isteyen öğrenciler için; “Anne veya
  babasının Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî okullarda öğretmen olarak görev yaptığı, ölü ve ya emekli olup olmadığı başvuru sistemi tarafından kontrol edilecektir. Durumu uygun olmayanlar için bu bölüm kapalı olarak gelecektir.
  Sınav başvurusu elektronik ortamda okul müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Başvuru işlemi yapılırken öğrenciyle ilgili e-Okul sisteminden alınan bilgiler velisi tarafından kontrol edilerek (adı/soyadı, baba adı, cinsiyeti, doğum yeri, doğum tarihi, özür durumu, alanı/dalı, sınıfı) varsa yanlışlıklar başvurudan önce düzeltilecektir.
  Yatılı İlköğretim Bölge Okullarının (YİBO) 8inci sınıfında parasız yatılı öğrenci olarak öğrenim gören ve YİBO kontenjanından yararlanarak sınavsız parasız yatılı olarak ortaöğrenimlerine pansiyonlu okullarda devam etmek isteyen öğrencilerin başvuruları okul müdürlüğü tarafından belirlenen tarihler arasında PYBS başvurusuyla birlikte yapılacaktır. Kontrol işlemleri tamamlandıktan sonra okul müdürlüğü e-Okul sisteminden her öğrenci için ayrı ayrı onaylama yapacaktır. Onaylanan başvurunun 2 (iki) adet çıktısı alınarak veliye inceletilecek ve imzalatılacaktır. Daha sonra her iki nüsha da mühürlenerek 1 (bir) tanesi veliye teslim edilerek, diğeri okul müdürlüğünde muhafaza edilecektir.
  Başvuru onaylandıktan sonra e-Okul sisteminde yapılacak değişiklikler başvuru bilgilerini değiştirmeyecektir. Bu nedenle onaylama işleminden önce bilgilerin doğruluğu veli ve okul yöneticilerince titizlikle incelenecektir.

  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına başvuruları 22 Mart–02 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılmıştı. 2011 bursluluk sınavı ile ilgili detaylar ve tarihler resmi olarak açıklandığında sitemizden takip edebilirsiniz..