2011 ağustos öğretmen atamaları

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ağustos 2011 Öğretmen Atamaları
  2011 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak
  Ağustos 2011 Öğretmen atamaları Sonucu


  2011 Yılında 55 Bin öğretmen ataması tek seferde yapılacak.Daha önceki yıllarda birden daha fazla yapılan öğretmen atamaları 2011 yılından itibaren bir defada yapılacak.

  Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, atamaların 2011 Ağustos ayında yapılacağını belirtti.
  KPSS'nin içeriği hakkında da değerlendirmede bulunan Çubukçu, içeriğin kesinlikle değişeceğini ve branş bazında sorulara da yer verileceğini belirtti.

  Şubat ayında atama olmayacağını, ara dönem atamalarının eğitim öğretimi çok aksattığını belirten Çubukçu, farklı atama beklentilerin olduğunu ancak bu konuda bir şey yapamayacaklarını belirtti.

  Ocak ayında YÖK ile toplantı yapılacağını ve bu toplantıda öğretmen yetiştirme konusunda uzun vadeli büyük adımların atılacağını belirtti.

  KPSS'ye gerek olmadan atama yapılmasından yana olduklarını ancak bunun mümkün olmadığını belirten Nimet Çubukçu, ihtiyaç duyulan alanların kontenjanlarının arttırılması, fazlalık olan alanlarda ise daha az yerleştirme yapılması için YÖK ile görüşmelerde bulunacaklarını belirtti.

  Önümüzdeki yıllarda en çok ihtiyaç duyulan öğretmenlik alanlarını başında okul öncesi, rehberlik ve ingilizce öğretmenliği olduğunu belirtti.

  Öğretmen atamaları sonuçlarını bu başlıktan takip edebilirsiniz.