2010 Yaz Makyajı

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. 2010 İlkbahar&Yaz makyajında 5 farklı trend ön plana çıkıyor. Doğal ve pastel tonların birlikteliği, 60ların ruhunu yansıtan gözler, karnaval ruhunu yansıtan renk cümbüşü, neon dudakların çarpıcı etkisi ve gotik tırnaklar 2010un makyaj trendleri olacak.

  [​IMG]

  Pastel Renk Oyunları


  2010 İlkbahar-Yaz sezonu makyaj modasında doğal ve pastel renkler bu sezon çok sık bir arada kullanılacak. Sezonun öncelikli renkleri ise; pudra, beyaz, altın, su yeşilleri, bebek mavisi, lavanta, mor, mavi ve mercan tonları olacak ve bu renkler ile gözünüzün üstünde renk oyunları yaparak farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.Pastel renklerin uygulandığı bir göz makyajında dudakların daha ön planda olması gerektiğini vurgulayan Çiğdem ÖLÇER özellikle turunce pembe neon renklerin 2010 sezonun trendi renkleri arasında olduğunu belirtti. Kayısı ve şeftali tonlarında bir allık ile makyajınızı tamamlayarak bu trendi güzelliğinize yansıtabilirsiniz.

  60lar Geri Döndü

  2010 İlkbahar -Yaz sezonu makyaj modasında, 60ların bohem tarzı da geri dönecek. Özellikle kirpiklere vurgu yapan dolgunlaştırıcı rimeller, kirpik diplerine kalın hatla çekilen eye linerlar ve gözleri ön plana çıkaran siyah göz kalemleri ile avantgarde etki hissedilecek.

  Ayrıca, 60lara ait retro renklerin, modernleşerek günümüze uyum sağlayarak, dudakların, daha doğal renkler ile geri planda yer alacak.


  Yüzünüzde Karnaval Rüzgarı


  2010 makyaj sezonunda en ilgi çeken stillerden biri de göz ve dudaklarda karnaval havası estiren renk cümbüşü modası. Canlı renklere vurgu yapan karnaval temasında özellikle vahşi rüzgarlar estirecek amazon yeşili, Brezilya güneşini çağrıştıran turuncular ve sarılar, son yıllara damgasını vuran fuşya tonlarıyla birlikte kullanılacak. Ayrıca simli bir eyeliner ile gözlerinizi daha da dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Makyaj sırasında elmacık kemiklerine uygulanan pembe dokunuşlar ise unutulmaması gerekenler arasında!

  Parlak morlar, lavanta lilaları, fuşya pembeler ve şeftali tonlarının kullanılmasını öneren Çiğdem Ölçer, alışverişinizi yaparken bu renkleri sakın atlamayın dedi.