2010 Tuş Ayarları

'Oyun Bölümü' forumunda YAREN tarafından 20 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. Tuş ayarları 2010


  Pes de Tuş Ayarları, Pes 2010 da Klavye Tuş Ayarları


  Pro Evolution Soccer (Pes) de tuş Ayarları Nasıl Yapılır ?
  Bir çoğu oyunları gamepad ile değilde klavye ile oynar. Ya zorunluluktan ya da daha zevkli olduğundan dolayı. Pes de oyun içinde normalde klavye tuş ayarları yoktur. Pesin içinde klavye tuş ayarları aramayan yoktur. Peki Pes te klavye tuş ayarları nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte size pes de klavye tuş ayarlarını nasıl yapacağı hakkında bilgiler..

  Pes oyununu açmak istediğiniz pes ikonuna (başlattaki veya masaüstündeki olabilir ya da oyunun kurulu olduğu dizindeki de olabilir.) Sağ tıklayın – settings e tıklayın – açılan pencereden keybordsa tıklayın.Artık buradan ayarları yapabilirsiniz.

  1.ADIM –--> Oyuna girmeden önce başlat/programlar/konami/pes6 klasörü içinde SETTINGS var.. buradaki amaç gamepadinizdeki tuş takımını oyuna tanıtmaktır, yani burada şut/pas/orta hangisi olsun diye seçmiyorsunuz, burada üçgen gamepadinizde hangi tuşa denk gelmeli, kare hangi tuşa denk gelmeli, yuvarlak hangi tuş olmalı bunları belirliyorsunuz..

  Bu ayarları yapabilmek için; settings penceresinde mesela L2 ye tıklayın, küçük bir uyarı penceresi açılacak, gamepadinizde L2 ye tıklayın, böylece oyun sizin gamepadinizdeki L2 nin yerini öğrenmiş olacak.. bu şekilde L1-L2-R1-R2, yuvarlak, kare, x, üçgen tuşlarını tek tek tanıtın..

  Bu işlemleri bitirdikten sonra artık oyun sizin gamepadinizdeki tuşların yerlerini öğrenmiş olacaktır!

  2.ADIM–--> Oyuna girdikten sonra OPTIONS/BUTTON KONFIG menusune giriyorsunuz.. resimdeki gamepad’e bir daha bakın, orada X ‘e denk gelen tuşu kullanarak seçme/bırakma işlemi yapacaksınız.. Hangi tuş ile ne yapmak istediğinizi seçme vakti geldi, yani kare=şut ama siz yuvarlak=şut olsun istiyorsunuz diyelim, önce SHOOT yazısı üzerine gelin, X’e basıp onu kulagından yakalayın yuvarlak üzerine sürükleyip X’e tekrar basın, onu oraya bırakmış olursunuz..

  3.ADIM–--> Button konfig menusunde karşımıza çıkan ilk ayarlar ATTACK yapmakla ilgilidir.Bu sebeple bir de DEFANS yapmakla ilgili ayarları yapmamız gereliyor.. ATTACK sayfasında hiçbirşey seçili değilken gamepadde YUVARLAK’a denk gelen tuşa basarsanız yazıların değiştiğini göreceksiniz.. Yani top sizde değilken yerden kayarak topa müdahale/oyuncuya baskı gibi ayarları yaparsınız..
    2. Cevap: 2010 Tuş Ayarları

  Paylaşım için teşekkurler ....!!
   


Similar Threads: 2010 Tuş
Forum Başlık Tarih
Oyun Bölümü 2010 FIFA 10/FIFA 2010 Tuş ayarları 20 Aralık 2009
Oyun Bölümü 2010 pes 10 2010 tuş ayarları 20 Aralık 2009
Oyun Bölümü 2010 En Çok Satan Oyunlar 18 Ocak 2011
Oyun Bölümü pes 2010 turkcell süper lig yaması 17 Aralık 2010
Oyun Bölümü Bus Smilatör 2010 Driver 12 Kasım 2010