2010 MTV Son Ödeme Günü

'Resimli Konular' forumunda Wish tarafından 21 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. MTV'nin son ödeme günü 1 Şubat
  2010 Motorlu Taşıtlar Vergisi Son Ödeme Günü
  2010 Motorlu Taşıtlar Vergisi İlk Taksit
  2010 Mtv Kredi Kartıyla Ödeme Nasıl Yapılır?
  2010 Mtv İnternetten Ödeme


  Her yıl ocak ile temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2010 yılına ilişkin 1. taksitinin ödeme süresi 1 Şubat 2010 Pazartesi günü sona erecek.

  Motorlu Taşıtlar Vergisi mükellefleri, 2010 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksitini aşağıda yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak ödeyebilecek. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Gelir İdaresi Başkanlığı, şunları kaydetti:

  "Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sayfasında GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne başvurarak. Anlaşmalı bankalara doğrudan başvurarak veya internet bankacılığını kullanarak. Motorlu Taşıtlar Vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğüne, başvurarak. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca; kredi kartı ile geçmiş yıllar da dâhil olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Para Cezası da ödenebilmektedir. Ceza bilgileri sorgulandığında ödenmek istenen Trafik Para Cezası görüntülenemiyorsa "Beyanlı Trafik Cezası Ödeme" seçeneğinden istenilen bilgiler girilerek ödeme yapılabilir."
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Oca 2010