2010 Memur zamları

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 12 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yeni memur zammı
  Memur zamları 2010, memur maaşları 2010, 12 Ocak 2010 Zamlı Memur Maaşları
  Memur zammı 12 ocak 2010

  [​IMG]

  Bakanlar Kurulu, 2009 yılının 2. yarısına ilişkin yüzde 0,115′lik enflasyon farkı ve yüzde 2,5′luk Ocak ayı zammı sebebiyle memur maaş katsayılarını yeniden belirledi.

  YENİ RAKAMLAR

  Bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, maaşları ortalama yüzde 2,62 oranında artıran yeni düzenleme uyarınca Ocak - Haziran döneminde memur maaş katsayısı 0,057383, taban aylık katsayısı 0,76293, yan ödeme katsayısı da 0,01819 olarak uygulanacak.

  Sözleşmeli ücretlerini de yeniden düzenleyen karar ile, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde görev yapan sözleşmelilerin ücret tavanı 2.671 liraya, Başbakanlıkta Çalıştırılacak Sözleşmeli Personel Hakkında Hizmet Sözleşmesi Esaslarında yer alan unvanlardan Başbakanlık Müsteşarının aylık sözleşme ücret tutarı da 3.107 liraya yükseltildi.

  Diğer sözleşmelilerin taban ve tavan ücretleri de yüzde 2,62 oranında artırıldı.

  Bakanlar Kurulu Kararında, Üst Kurullarda görev yapan kapsama dahil tüm personelin bu yılın birinci 6 aylık dönemindeki ortalama ücret toplamı üst sınırı da 5.625 lira olarak belirlendi.

  Karar uyarınca kapsama dahil personele yapılmakta olan ayni veya nakdi ödeme unsurlarına yeni bir unsur ilave edilmemesi ve ortalama ücret toplamı üst sınırının aşılmaması kaydıyla, Ocak-Haziran döneminde personelin mali ve sosyal hakları, kurum içi hiyerarşik yapıların gerektirdiği ölçüde ve mevzuatı dahilinde yetkili organlarca yüzde 2,62 oranına kadar artırılabilecek.

  EK ÖDEMELER

  Söz konusu Karar ile ek ödemeler de düzenlendi.

  Buna göre, yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, makam tazminatından yararlananlar hariç olmak üzere, bölge müdürü, bölge müdür yardımcısı, il müdürü, il müdür yardımcısı, il müftüsü, il müftü yardımcısı, daire başkanı, daire başkan yardımcısı, başkan, başkan yardımcısı, genel sekreter, genel sekreter yardımcısı, savunma sekreteri, fakülte sekreteri, enstitü sekreteri, yüksekokul sekreteri, ilçe müftüsü, müdür ve müdür yardımcısı kadrolarında bulunanlardan Devlet memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli 2 sayısı cetvelin A bölümü ile 3 sayılı cetvelin B bölümünde yer alanlar için ek ödeme oranı yüzde 100 olarak uygulanacak. Ek ödeme oranı 3 sayılı cetvelin F bölümünde yer alanlar için de yüzde 90 olarak tespit edildi.

  Bakanlar Kurulu Kararının ek ödemeyle ilgili hükmü 15 Ocak, diğer hükümleri ise 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.
   
 2. Cevap: 2010 Memur zamları

  memur olmak vardı bu zamanda.
  memurlara sorsan gerçi onlarda dertli ya,neyse...
  Allah herkesin yardımcısı olsun zor dönemeçteyiz şu anda.


  Haber paylaşımınıza teşekkürler.:f118:
   
 3. Cevap: 2010 Memur zamları


  Memurlar sevindi. İyi oldu zam