2010 Kredi Kartı Borcu Affı

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Mart 2010 Kredi Kartı Borcu Affı
  kredi kartı affı 2010,2010 kredi affı ,2010 kredi kartı affı ne zaman?
  Kredi kartı affı kanunu

  [​IMG]
  2010 Kredi Kartı Borcu Affı

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu 2009 yılında çıkarılan kredi kartı borçlarına yeniden yapılandırma imkanı getiren yasadan yararlanamayan, kredi kartı borçlularına ikinci bir şans tanımak için çalışmalara başladı. Star Gazetsinin haberine göre BDDK, geçen yıl çıkarılan ve kredi kartı borçlarını 5 kez yapılandırma imkanı sağlayan düzenlemeyi, 2011 yılının mart ayına kadar uzatacak.
  Bu düzenlemeyle işleri 2010 yılında düzelecek kredi kartı borçlarının ‘ödeme kolaylığından’ yararlanması öngörülüyor.
  Geçen yılki yapılandırmanın sona ermesinin ardından yapılan değerlendirmelerde, işleri 2010 yılı içinde düzelmesi beklenen kredi kartı borçlularına bir şans daha verilmesi kararlaştırıldı.

  Fakat bu düzenleme, yasada yer alan yapılandırma imkanları kadar olmayacak. Sadece yapılandırma hakkı konusunda sağlanacak. Söz konusu düzenleme de BDDK’nın Karşılıklar Yönetmeliği’nde yapacağı değişiklik ile sağlanacak. BDDK konuyla ilgili olarak bir yönetmelik değişikliği hazırlayarak, Türkiye Bankalar Birliği’nin görüşüne sundu.


  Yönetmeliğin yayınlanması ile birlikte, kredi kartı borçlularına yapılandırma konusunda geçtiğimiz yıl tanınan ‘5 yapılandırma hakkı’ ikinci kez verilecek. Beş kez yapılandırma hakkı 2011 yılının Mart ayında dolacak.

  PEKİ DÜZENLEME NE GETİRİYOR?
  BDDK’nın Karşılıklar Yönetmeliği’nde yapacağı değişiklik ile, tüketicilere kredi kartı borçlarına 5 kez yapılandırma imkanı getiriliyor. Yani bir kredi kartı borçlusu, kredi kartı borcunu, ilk 90 günlük süre içinde iki kez yeniden yapılandırmasını isteyebilecek. Eğer kredi kartı borcu takibe uğrarsa, takip döneminde de beş kez yapılandırma talebinde bulunulabilecek. Böylece bir kredi kartı borçlusu bankasına giderek, borcunun beş kez yapılandırılmasını talep edebilecek.
    2. Cevap: 2010 Kredi Kartı Borcu Affı

  Babama gün doğdu valla kredi kartı borcu affı inşallah babamıda bulur :)
    3. Cevap: 2010 Kredi Kartı Borcu Affı

  selam iyi akşamlar çok güzel olmuş arkadaşlar ellerinize sağlık
    4. Cevap: 2010 Kredi Kartı Borcu Affı

  arkadaşlar 5915 sayılı banka kartları ve kredi kartlarına cıkan kanunda af vARMI YOKMU BUNU bana kim söyleyebilir