2010 eylül ayı burç yorumları

'Kadınca' forumunda Wish tarafından 18 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Eylül 2010 Burç Yorumları
  Aylık Burç Yorumları Eylül
  Eylül Ayı Burç Yorumları 2010


  [​IMG]

  İKİZLER


  Sevgili İkizler bu ay aşk hayatınız açısından en önemli transit, Venüs gezegeninin 30 Ağustos - 25 Eylül tarihleri arasındaki Boğa burcu seyridir. Bu dönemin olabilecek yansımalarını birlikte inceleyelim. Boğa burcunda yönetici olan Venüs doğal olarak aşk konusunda epey önemli gelişmelerin başlangıç zamanlarıdır. Geçtiği yaşam alanı dolayısıyla siz İkizler için bu süreçte, fiziksel yakınlık ve cinsel yönden güçlü bir ilişki arayışı ön plana çıkabilir. Aşkı hissetmenin yolu partnerinizle olan tutkulu paylaşımlar doğrultusunda renklenir.

  İlişki kurma biçiminiz genel doğanızın aksine gayet ciddi ve temkinli olacak tarzda düzenlenmelidir. Yani daldan dala atlamak yerine, ilişkinin bir sorumluluk olduğunun bilincinde davranmanız önemlidir. Bu süreç kimi ikizlerde gizli ilişkiler veya gizliliğe dönük beraberlikler açısından önemlidir. Duygularınız sağlamdır fakat yaşadığınız beraberliğin saklı tutulması önemlidir.

  Partnerinize karşı son derece içten ve sadık bir şekilde hareket etmeniz lazımdır. İçinizdeki barış ve huzur duygusunu hissettirmeniz size güven duyması açısından değerlidir. Şefkatli ve özverili bir tutum içinde olmanız da ayrıca önem arzedecektir. Burada dikkat edilmesi gereken bir önemli konu ise, duygusal açıdan ne düşünüyor ve hissediyorsanız bunu dürüst bir şekilde paylaşmanızdır. Durumunuz konusunda yanlış bir bilgi vermeniz doğru değildir. Aynı şekilde birlikte olduğunun kişinin de bu yönde dürüst olması önemlidir. iyice araştırmadan tanımadan ve hakkında bilgi sahibi olmadan hiç kimseye güvenmemeli temkinli davranmalısınız.

  BOĞA


  Sevgili Boğalar, Aşk hayatınız, dış dünyadaki imajınız açısından son derece olumlu olacak, fiziksel görünümünüzden tutun da tavırlarınıza kadar dikkat çekmenizi, parlamanızı ve kendinizi mutluluk içinde ifade etmenizi sağlayacak olan yönetici gezegeniniz Venüsün burcunuzdaki seyri, 30 Ağustos - 23 Eylül tarihleri arasında etkili olacak ve 3 Mayıs tarihinde Satürn gezegeninin de geri hareketinin bitecek oluşuyla olumlu anlamda yaşamın tadını çıkarmanızı, yeniden hayatınızı yapılanmanızı sağlayacaktır.

  Şimdi sizler, sorunlu bir beraberlik yaşıyorsanız bu süreçte ilişkiniz adına oturup düşünerek neler yapılması gerektiğini çok daha olumlu olarak düzenleyebilirsiniz. Eğer bunlar halletmesi kolay olan durumlar ise, Venüsün bu seyrinde her şeyi yoluna koyabilir, ilişkinizi düzenleyerek huzurlu bir şekilde yola devam edebilirsiniz. Diyelim ki bu beraberliğin sürmesi imkansız ve sizin değer yargılarınıza göre birarada olmanız mümkün değil. O zaman Venüsün bu etkisi altında yeniye yer açmak için eskiyle olan bağınızın bitirilmesi gerekecek.tir. Çünkü Aşk kapınızı bu süreçte öyle güçlü çalacaktır ki, tercih yapmak sadece size kalacaktır.

  İlişkisi olmayanlar için bu dönem gayet olumludur. Hem kendinizi hem de isteklerinizi kafanızın içinde oturtarak, sevgi ve saygı dolu, sadakat hisleriyle örülü ve hayatın keyifli yanlarının lezzetini tadacağınız yeni bir ilişkinin başlaması mümkündür. Çünkü kendinizle gayet barışıksınızdır. Kimlik özelliklerinizle duygularınız birleşmiştir ve gayet sağlıklı bir şekilde olayları tahlil edebilecek durumdasınızdır.

  KOÇ

  Karşı cinsle temas etmek isteğiniz bu dönemde oldukça yoğundur. Aşkta yaratıcılık enerjiniz yüksektir, ateşliliğiniz bilinçli isteklerinizle uyum içindedir ve güçlü seks dürtüleriniz doyurulmayı beklemektedir. Bu seyir devam ederken, Venüsün 30 Ağustos - 25 Eylül arası oldukça güçlü bir konumda olduğu Boğa burcunda seyretmesi kimi zaman içinizde çelişkiler doğurabilir. Bir yandan kendinizi aşk konusunda dizginlemeniz zorken diğer yandan değerlerinize sahip çıkmanızın gerektiğini durumlar karşısında belirli bir yön çizmek zorlaşabilir. Bir Koç için aktivite her zaman önemlidir.
  Mars etkisi altında deneyimsel olmaktan hoşlanırken Venüsün enerjisi sayesinde yaşadığınız ilişkinin veya ilişkilerin ne denli doğru olduğunu düşünmeniz lazımdır. Gerçek anlamda sağlam ve temeli güçlü olan bir ilişkiniz varsa, karşı cins üzerinde ne kadar etkili olsanız da bu süreçte ayaklarınızı yere sağlam basacak şekilde kararlar vermeye çalışmalı ve risk içeren durumlardan uzak durmalısınız. İç güdüsel arzularınızı gerekli olduğu zaman ve konularda dizginleyebilir ilişkiniz adına emek sarfetmeyi, sadakat hisleri içinde hareket etmeyi başarabilirseniz güzel ve mutlu olan beraberliğinizde sorunlar oluşmayacaktır.

  Eğer beraberliğinizde hakikaten çözümlenmesi mümkün olmayan durumlar varsa, o zaman bu enerjiler altında gerçekçi bir şekilde kararlar almaya çalışmalı, karşılıklı olarak konuşmalı, aksayan durumlar mercek altına alınmalı ve neler yapılması gerektiği saptanmalıdır. Fakat bunu yaparken sert tavırlar içinde olmak, kendinizi ve fikirlerinizi inatçı bir şekilde kabul ettirmeye çalışmak yanlış olabilir. Kendi değerinizi sahip olduklarınızla eş görmemeli, karşınızdaki kişinin de kimlik özelliklerine saygı göstermeli, başka arayışlara girmek için, ilişkinizin sorunlarını bahane etmemelisiniz.

  TERAZİ

  Birlikte olmak istediğiniz insanda aradığınız en önemli özellik arkadaşlık olgusudur ve bunu yaşayabileceğiniz biriyle tanışabilirsiniz. Bu ilişki önce böyle başlasa da, bir müddet sonra aranızda oldukça güçlü bir çekime dönüşebilir. Her ne olursa olsun bu sürecin anlamı yaşanan ilişkinin veya sürmekte olan ilişkinizle alakalı bazı aydınlanmayan durumların sürecek oluşudur.
  Ancak 25 Eylül sonrası yönetici gezegeniniz İkizlere geçtiğinde iletişim artmaya ve fikirlerinizi her iki yönlü olacak şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. Aynı anda iki seçenek arasında kalabilir ve doğal olarak ne yönde karar vereceğinizi bilemeyebilirsiniz. Fakat bu süreçte Güneşin de İkizler burcunda oluşu tüm odak noktanızı yolculukların oluşturacağını ve değişik insanlarla bir araya gelmekten zevk alacağınızı söyleyebiliriz. Ve asıl önemli konu ise, 3 Eylül - 26 Eylül tarihleri arasında Merkür gezegeninin de son derece güçlü olduğu İkizler burcunda ilerlemesi dönemi çok daha fazla ilginç hale getirebilir. Bu durumu şöyle bir toparlarsak, bu sürecin son derece aktif, renkli, tutkulu, aşk ve cinsellikle dolu ve kendi içinde oldukça karmaşık etkiler altında söyleyebiliriz. Yalnız tümüne şöyle baktığımda sizin hisleriniz, paylaşımlarınız, iletişiminiz ve yaşayabileceklerinizden dolayı pek sıkılmayacağınızı söylemek mümkün olacaktır.

  Aşk evinizin yönetici gezeni olan Satürnün geri hareketinin bitecek oluşu, kendi kafanızın içinde aylardır sizi rahatsız eden, engelleyen bazı durumlarla ilgili gözden geçirmeleri yaptıysanız artık daha ciddi, sorumluluklarınızın farkında olduğunuz bir sürece girdiğinizi söylemek mümkündür. belki de yaşadıklarınızı gözden geçirip bazı konularda alışkanlıklarınızdan vazgeçemeyeceğinizi anlayabilir, ilişkinize bu etkili enerjiler altında devam etme kararı alabilirsiniz veya yaşamınızla ilgili genel anlamda daha mantıklı düşünmeye başlayarak son noktayı koyabilirsiniz. Fakat Mars gezegeninin pozisyonu bu konumda partnerinizin sizin üzerinizdeki hakimiyetinin oldukça güçlü olacağını göstermekte.

  BAŞAK

  Yaşadığınız aşkın ve birlikte olduğunuz kişinin net bir gözle farkında olmak bu süreçte çok önemlidir. İçinizdeki inanç, iyimserlik gücünüz ve uzun soluklu olması adına düşündüğünüz beraberlikte ihtiyacınız olan asıl noktayı iyice belirlemek gerekir.Uzun soluklu bir aşk mı yaşamak istiyorsunuz, bir aşk ilişkisinde aradığınız kriterler nedir, bu ilişki sizin kendinizi huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlıyor mu veya sağlayabilir mi, bu ilişkinin sorumluluklarını taşıyabilir misiniz, toplumsa açıdan size ne gibi fayda ve zararları olabilir, aranızda oluşabilecek engeller nedir gibi birçok soruyu kafanızın içinde belirli bir ciddiyet içinde ele almak gerekir. Çünkü Jüpiter Oğlak burcunda öyle fazla renkli bir aşk vermeyebilir, olanı da belirli koşullara ve kurallara bağlı gelişir.

  Fakat şu var ki, eğer ciddiyetle hareket edilirse temeli sağlam bir ilişki olacağı kesindir. Hatta her iki kişinin de eşleştirme haritasında uyum varsa bu uzun soluklu bir beraberliğin ilk startı olabilir. Geri hareket döneminde karşınızdaki kişi hakkında net bir görüş elde etmeniz kolaydır. Belki de bugüne dek göremediğiniz bazı gerçekleri bu dönem içinde fark edebilir ve bu ilişkiye belirli bir süre tanımak gerektiğini düşünebilirsiniz.

  Yalnız bunun için her iki kişinin de birbirinin yaşamlarıyla ilgili konularda destek olmaları gerekir. İşte bu süreçte birbirinizin yanında olmak sizi daha güçlü bağlar ile birbirinize kenetleyebilir. Eylül ayının ilk haftalarına kadar devam edecek geri hareket süresince tavırlarınızı, davranışlarınızı gözden geçirmeniz gayet faydalıdır. Bu sizi, dağılmaktan koruyacağı gibi eleştirel bakış açınızı da düzene koyacaktır.

  Çünkü hiç kimsenin mükemmel olması mümkün değildir ve değişmeye öncelikle kendimizden başlamak yaşadığımız ilişkinin de kalitesini arttıracak ve bizi daha doğru seçimlerde bulunmaya sevkedecektir. Kendinizi yönlendirmenizin de kolay olduğu bu dönemde, aşırı iyimser ve aşırı kötümser düşünmekten uzak durmanız gerekecektir.

  ASLAN

  Mars, Aslan burcunun ateşli doğasını ortaya çıkararak, size cesaret gücü verebilir ve girişimler açısından hırslı bir şekilde öne çıkmanızı sağlayabilir. Bu durum uzun aylardır sessiz durmakta zorunda kalan siz Aslanların yeniden gücünüzü kazanmanızı ve ben buradayım demenizi sağlayacak son derece değerli bir etkidir.Kararlarınızda kalıcı olmaya çalışmanız tabi ki çok olumludur, fakat sadece baskı uygulamak adına bunu yapıyorsanız ve boş yere inat ederek herşeyi mahvedecekseniz o zaman bu etkiden ne kadar galip çıksanız da yalnız kalmaya mahkumsunuz demektir. Oysaki yapılması gereken, liderlik yeteneklerinizi kullanarak hayatınıza bir yön vermek, bu yön sayesinde beraberliğiniz adına yeni bir düzen kurabilmek, eğer ilişkinizdeki sorunlar maddiyata veya sırf sizin pasif kalmanız nedeniyle gelişime kapalıysa bunun önüne geçmek ve artan güven duygunuzla hem sevdiğiniz kişiyi hem de hayatı kucaklamaktır.

  İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı ise, dış dünyada artan cazibenizin ve güvenli duruşunuzun, karşı cins tarafından oldukça beğenilmesi ve dikkat çekmenizdir. Hani üstünde şeytan tüyü var dedikleri söze uygun, öyle bir parıldamaya başlarsınız ki, isteseniz de cazibeniz ve çekiciliğinizi bir şeylerin bastırması mümkün değildir. Böylesine hoş bir dönemdir. Ama dediğim şekilde kullanılırsa. Evet bu dönemde hayatın güzel ve keyifli yanlarını ister sevdiğiniz kişiyle isterseniz farklı biriyle gayet keyifli bir şekilde geçirmeniz mümkün. İsteseniz de pasif kalmanız mümkün değil. Hele son aylardaki içe kapanık halinizden eser bile kalmayacaktır.

  YENGEÇ

  Jüpiter geri hareketi iyilik ve güzellikler adına bir onarım süreci anlamındadır. Karşınızdaki kişi beraberliğinizle ilgili içsel bir düşünce sürecine girebilir ve kendince düzenlemelerde bulunabilir ve sizinle bir hayat sürdürmeyi düşünüyorsa bu geri hareket döneminde son kararı vermeye çalışabilir.
  Zaten yapması gereken de budur. Anlayışlı olmalı, asıl zenginliğin huzur dolu bir beraberlikle sağlanabileceğini anlamalı, kendi tutum ve davranışlarını düzenlemeli, aşırı iyimser veya aşırı kötümser düşünmekten vazgeçmeli, geleneksel kurallar içinde bu ilişkiyi boğmamalı, her ikiniz adına ortak düşünmeyi kabul etmeli. Siz de aynı şekilde kendinizdeki eksikleri görmeli, onunla bütün oluştururken kendinizden vazgeçmemeli, baskı kurmaya kalkmamalı ve beraberliğiniz adına elbirliği, sevgi birliği içinde davranmalısınız. O zaman bu beraberlik uzun yıllar sürecek şekilde sizi bir arada tutabilir, bir araya gelmenizi sağlayabilir.

  Kendi kimlik yapınızı, hayattan beklentilerinizi, nasıl bir ilişki yaşamak istiyorsunuz bütün bunları kafanızın içinde iyice oturtarak seçimlerinizi yapmanız lazım. Bütün bunları gerçekleştirmeniz halinde hem tedirgin olmayacak, hem de mutlu ve doyumlu bir beraberlik yaşamanın hazzına varacaksınız.

  Size bu konuda destek olabilecek Venüsün Boğa burcu süreci 30 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında yeni tanışmalara vesile olacaktır. özellikle bekar yengeçler için bu seyir, sosyal gruplar içinde tanışmalar ve bu tanışmaların aşka dönüşmesini mümkün kılabilir. Belki çok uzun süreli bir enerji gibi durmuyorsa da, aradığınız güveni size verebilecek, oldukça etkili birini karşınıza çıkarması ihtimali büyüktür.

  AKREP

  YAY

  OĞLAK

  KOVA

  BALIK


  nuray sayarı
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ağu 2010