2010 Ekmek Zammı

'Haberler' forumunda Wish tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. Zamlı Ekmek Fiyatları
  2010 İl İl Ekmek Fiyatları
  2010 Ekmek Zam Oranı

  [​IMG]

  Benzine ve sigaraya yapılan onca zamdan sonra şimdi sıra vatandaşın zorla yediği Ekmek fiyatlarına da zam yolu göründü.. İşte ekmeğe beklenen zam oranı.

  2010 Ekmek Zam Oranı

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Şubat'tan sonra ekmeğe yüzde 10-15 oranında zam yapılacağını belirtti

  İstanbul'da UNO'nun düzenlediği 'Sağlıklı Beslenmede Ekmeğin Yeri ve Önemi' konulu toplantıda soruları yanıtlayan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğe zam geleceğini, zam oranının yüzde 10-15 arasında kalması için gerekenin yapılacağını belirtti.

  Balcı, 2008'in Şubat ayından beri ekmek fiyatlarında artış olmadığını, ancak elektrik ve akaryakıtın zamlanmasıyla girdi maliyetlerinin yükseldiğini belirtti. Balcı, Şubat ayında odaların maliyet hesaplamalarının ardından zammın il il devreye sokulacağını kaydetti.


  2010 Ekmek Zammı

  Şubat ayından sonra illerdeki odalarımız fiyat maliyeti hesabı yapacaklardır. Odalarımız bir fiyat hazırlığıyla, belli periyodlarda illere göre değişik zamanlarda bu uygulamaya geçilecektir. Bir ilde Mart'ta ekmek fiyat zammı olacaksa öbür ilde Nisan başında olabilir. Değişik süreçlerde bu yansıma söz konusu olacaktır.''

  Balcı, zammın yanısıra sektördeki sorunlara da dikkat çekti. Ruhsatsız faaliyet gösteren fırınların bir an önce kapatılması gerektiğini vurgulayan Balcı, bu şekilde işletilen fırınların halkın sağlığını da tehlikeye attığını kaydetti.
    2. Cevap: 2010 Ekmek Zammı

  Maaşlara 1 TL zam, geri kalan her şeye %10-15 zam. Ey gidi Orhan Veli;
  Bedava yaşıyoruz, bedava;
  Hava bedava, bulut bedava;
  Dere tepe bedava;
  Yağmur çamur bedava;
  Otomobillerin dışı,
  Sinemaların kapısı,
  Camekanlar bedava;
  Peynir ekmek değil ama
  Acı su bedava;
  Kelle fiyatına hürriyet,
  Esirlik bedava;
  Bedava yaşıyoruz, bedava.

   


  Wish bunu beğendi.