2009 yılının en tuhaf haberleri

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. 2009 yılının en tuhaf haberleri
  İşte uğurlamaya hazırlandığımız bu yılı renklendiren haberlerden bazıları:

  * Rusya ile ilişkilere baştan başlamak isteyen Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Rus Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’a ‘reset’ (yeniden başlama) düğmesi hediye etmişti. Hillary Clinton sembolik ‘sıfırla’ düğmesine basmıştı. Fakat düğmenin üzerinde yazan kelime Rusça ‘aşırı yükle’ anlamına geliyordu.

  * Nepal’in başkenti Katmandu’da havaalanı görevlilerinin rüşvet almasını engellemek için görevlilere cepsiz pantolonlar dağıtıldı.
  * Kanada’da ev telefonuyla oynayan 11 aylık bir bebek tesadüfen acil hattın numarasını çevirmişti. Eve gelen polis, marihuana yetiştirildiğini görünce bebeğin babasını tutuklamıştı.

  * Amerika’da içinde 6 yaşındaki Falcon Heene’nin bulunduğu uçan daire şeklindeki sıcak hava balonunun iplerinden kurtulup havalandığı duyuldu. Ülkedeki televizyon kanalları canlı yayında balonu takip etmeye başladı. Olayın şöhret olmak isteyen ailenin uydurduğu bir yalan olduğu ortaya çıktı.

  * İngiltere’de ateistlerin başlattığı kampanya kapsamında otobüslerin üzerine “Muhtemelen tanrı yok. Endişelenmeyi bırakın ve hayatın tadını çıkarın” yazılı ilanlar asıldı.

  KERTENKELE DIŞKISI
  * Filipinler’de yaşayan İngiliz akademisyenin bilimsel araştırma için 7 yıl boyunca nadir bulunan bir kertenkelenin dışkısını toplamıştı. Akademisyenin ‘koleksiyonu’ laboratuvar temizlikçileri tarafından çöpe atılınca bilim adamı isyan etmişti. Bilim adamı “Bazıları için bu kertenkele dışkısı olabilir ama benim için yıllar süren zorlu bir çalışmanın ürünüydü” demişti.

  * Çin’de bir televizyon kanalının “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusuna “Rüşvet yiyen politikacı, çünkü onların her şeyi var” diyen 6 yaşındaki kız çocuğu beklenmedik bir şöhrete kavuştu.

  * Brezilya’da bir cezaevindeki mahkumların, dışarıdaki yakınlarının yardımıyla güvercinlerin ayağına bağlanan cep telefonlarını cezaevine soktuğu ortaya çıktı.

  * İngiltere Newcastle Üniversitesi’nde yapılan araştırmada isim verilen ineklerin daha çok süt verdiği ortaya çıktı.
  * Filipinler’de meydana gelen sel felaketinde başkent Manila’daki müzenin müdürü ülkenin en değerli hazinesini selden kurtarmayı başardı. Kurtarılan hazine ülkenin eski lideri Ferdinand Marcos’un eşi Imelda Marcos’un 200 ayakkabılık koleksiyonuydu.
  ekolay