2009 ÖSS Tercih Formları Nasıl Gönderilecek¿

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 22 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. 2009 ÖSS Tercih Formları Nasıl Gönderilecek
  2009 öss tercih başvurularını internetten yapma
  2009 öss tercih formlarını ösym gönderme

  2009 yılında ÖSS’ye giren adaylar tercih formlarını internetten veya başvuru merkezleri aracılığıyla gönderebilecek. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar, formları internetten veya başvuru merkezleri aracılığıyla ÖSYM’ye gönderebilecek. Tercih formları 3 Ağustos Pazartesi gününe kadar teslim edilebilecek.

  Başvuru merkezleri ve internet dışında posta, faks, elektronik posta gibi yollarla tercih bildiriminde bulunulamayacak.

  Tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla yapacak adayların, randevu alması ve bizzat gitmesi gerekiyor. Başvuru Merkezi aracılığıyla tercih yapacak adayların tercihleri, merkezdeki görevli tarafından sisteme girilecek ve ÖSYM’ye gönderilecek. Aday, işlem tamamlandıktan sonra görevliden tercih formunun bir örneğini vermesini isteyecek. Aday, tercih hizmet ücreti olarak 3 YTL ödeyecek.

  Tercih formunu internet üzerinden göndermek isteyen adayların, bu konuda deneyimli olması gerekiyor. İnternet üzerinden tercih formu gönderecek adaylar, yine aynı süre içinde ÖSYM’nin web sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bu işlem için aday, T.C Kimlik Numarası ve ÖSYS şifresini kullanacak. Bu adayların ekranda “Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir” uyarısını görmeleri gerekiyor.