2009 MİT Personel Alımı

'Haberler' forumunda Wish tarafından 16 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. MİT Personel alacak!

  [​IMG]


  Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı sınavla mühendis alacak. Teşkilat bünyesinde görev yapacak bilgisayar, elektronik, elektronik-haberleşme ve matematik mühendisleri eleme usulu sınavla alınacak.


  MİT RESMİ İNTERNET SİTESİ'nde yayınlanan ve adaylarda aranan niteliklerin de yer aldığı ilan şöyle:

  "-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 nci maddesinde öngörülen genel şartlara sahip olmak,

  -Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya Temmuz 2009 itibariyle mezun olabilecek durumda bulunmak (Bu dallara öğretim programlarında ağırlıklı olarak yer veren yabancı öğretim kuruluşlarından mezun olan adayların YÖK tarafından verilen Denklik Belgesini ibraz etmeleri zorunludur.),

  -Başvuru tarihi itibarıyla; lisans mezunları için 30, yüksek lisans ve doktora mezunları için 32 yaşını doldurmamış olmak,

  -Erkek adaylar için askerlik hizmetini fiilen tamamlamış olmak, 3 ay içerisinde terhis olabilecek durumda bulunmak veya tecilli olmak"

  MİT'de görev almak isteyenlerin dilekçeleri üzerinden yapılacak ön değerlendirme sonucunda, şartları uygun olan adayların ele usulu sınava çağırılacağı bildirilen ilanda, ayrıca 24 Nisan 2009 tarihine kadar başvurmak isteyenlerin sadece "P.K.: 955 Ulus - ANKARA" adresine gerekli belgelerle beraber dilekçelerini göndermeleri istendi.

  Posta geçikmelerinin dikkate alınmayacağı belirtilen ilanda istenen belgeler ise şöyle sıralandı:

  "-Ayrıntılı özgeçmişi içeren dilekçe (İletişimin rahat kurulabilmesi amacıyla yazışma adresi, telefon numarası ve e-posta adresinin dilekçede belirtilmesi gerekmektedir.)

  -Nüfus cüzdanı fotokopisi,

  -Lisans ve varsa yüksek lisans veya doktora diploma fotokopileri (Yurt dışındaki yüksek öğretim kuruluşlarından mezun olanlar için ayrıca YÖK tarafından verilmiş Denklik Belgesi fotokopisi),

  -Varsa yabancı dil durumunu gösterir belgenin fotokopisi,

  -Erkek adaylar için askerlik terhis belgesi fotokopisi veya askerlik durum belgesi,
  -
  Bir adet vesikalık fotoğraf."

  Teşkilat bünyesinde atamaları yapılacak mühendisler için "Müsteşarlığın ilgili mevzuat hükümlerinin" geçerli olduğunun altı çizilen ilanda ayrıca, "Belirlenen kontenjan dışında kalan adayın ataması yapılmaz" denildi..
    2. Cevap: 2009 MİT Personel Alımı

  meraba size cok onemlı bır soru soracagım
  benım bır arkadasım yıllardır mıte gırmek ıstıyor ama acık ogretım okuyor. mitin oyle orgun egıtım takıntısı varmı normal ıstıhbaratcı alırken cevaplarsanız cok sevınecegım:)