2009-2010 Moda Renkleri Belirlendi

'Moda Rehberi' forumunda SümbüL tarafından 2 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. 2009-2010 Moda Renkleri Belirlendi

  [​IMG]


  Türkiye’yi temsilen TGSD’nin üye olduğu Intercolor (Uluslararası Renk Komisyonu) Toplantısı 27-28 Kasım tarihlerinde on ülkeden önde gelen iki temsilcinin katılımıyla 44. kez gerçekleştirildi. Türkiye’yi TGSD adına, ünlü tasarımcılarımız Ümit Ünal ve Özlem Süer’in temsil ettiği toplantıda, 2009-2010 kış sezonunun renkleri ve trendleri belirlendi.


  Toplantıda Özlem Süer ve Ümit Ünal, sosyal bilimci Charles Covrier’in dört hareket teorisinden etkilenerek “Uyum ve Kaos” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.


  Toplantıdan çıkan genel sonuca göre 2009-2010 kış sezonunda metalik renkler, siyahın her tonu ve turuncu tonuna yakın kırmızı ve natürel renkler hakim olacak. Kesimlerde ise modernizm, yalınlık, uyum ve kaos, entellektüel bir doğallıkla birleşecek. Kıyafetler daha köşeli olacak ve kıyafetlerde dikiş, baskı, leke ve formlar ön plana çıkacak. Son yıllarda uygulanan “renk kombinasyonu” önceliği 2009-2010 kış sezonunda da görülecek. Giyimde üst üstelik etkisi devam etmekle beraber biraz daha sadeşmeye yönelinecek.


  Komisyonda, tüm delegelerin teknolojinin ilerlemesiyle insanların içine düştüğü yalnızlık duygusuna dikkat çektiği ve bunun sonucu olarak tüm duyguları daha tutkulu yaşama isteğinin, 2009-2010 kış sezonunda belirgin olarak hayatımıza yansıyacağı belirtildi.


  Toplantıda belirlenen renkler ve trendler, komisyon temsilcileri tarafından ülkelerine döndükten sonra hazır giyim firmalarından kumaş firmalarına, boya sanayicilerinden moda konfeksiyon markalarına dek modayı şekillendirmede önemli rolü olan trend belirleyicilerine verilecek eğitim ve seminerlerle aktarılacak ve tüm dünyaya yayılacak. Bu seminerler Türkiye’de, TGSD tarafından düzenlenerek Türk hazır giyim sanayiine duyurulacak.  [​IMG]
    2. Cevap: 2009-2010 Moda Renkleri Belirlendi

  valla hiç ilgilenmediyim bir konu ama y,nede girdim:f117::) yinede