2. Öğretim Harçları Kaldırıldı mı?

'Etüt Merkezi' forumunda Elfida tarafından 27 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. 2. Öğretim öğrencileri harç yatıracak mı


  ikinci öğretim üniversitelerde harç kalktı mı?


  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç öğrencileri ve velileri rahatlatacak müjdeyi verdi. 1. Öğretim ve Açıköğretim Fakültesi harçları kaldırıldı. Ancak 2. Öğretimler harç yatırmaya devam edecek.

  Arınç yaptığı açıklamada; ''Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.'' dedi.

  Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.
   
 2. Cevap: 2. Öğretim Harçları Kaldırıldı mı?

  ................bu ikinci ögretim okuyanların hepsi isteyerek mi okuyor ki siz sadece sabahçılardan para almıyorsunuz biz üniverste okumuyor muyuz biz de öğrenci degılmiyiz ...............................yapacaksanız tam adam gibi bir iş yapın sonra isyan ediyor diyorsunuz. bu acıklama hiç hoş birşey degil bir de çok guzel birsey miş gibi ekranlara çıkıp guzelce anlatıyorlar. boyle olunca biz daha da ayaklanacaz ve bu işin peşini asla bırakmayacagız bunu bilin...!!!!!
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ağu 2012