2 milyon İstanbullu aranıyor

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 30 Eylül 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yeşiller Partisi tarafından başlatılan ''İstanbul'un 2 milyon ağacı için 2 milyon İstanbullu'' kampanyası bu projenin durdurulmasını hedefliyor.
  [​IMG]
  Kampanyanın final günü olarak belirlenen 2 Ekim tarihinde de İstanbul sahillerinde köprü projesi protesto edilecek.

  Projeyi durdurmak ve İstanbul'un 2 milyon ağacını kurtarmak için 2 milyon İstanbulluyu harekete geçirmesi planlana protesto gösterisi 2 Ekim 2010 akşamı saat 20.00'de İstanbullular kendilerine en yakın sahile gidip ellerinde mumlarla,
  2 milyon ağacın kesilmesine razı olmadıklarını söylemeleriyle gerçekleştirilecek.

  Orman Bakanlığına ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen resmi belgeye göre, bundan sonra kesilmesi gereken ağaç sayısının, 1 milyon 610 bin 371 olduğu ifade ediliyor...

  Kampanya sitesindeki duyuru şöyle:

  "2 Ekim İstanbul'un en sivil, en şenlikli, en protesto, en muhalif günü olsun.
  2 Ekim'de İstanbul'a yapılması planlanan 3. Köprü için kesilecek 2 milyon ağacı ve İstanbul'un geleceğini savunmak için İstanbullular sahillere çıkacaklar.
  2 Ekim akşamı saat 20.00'de İstanbullular kendilerine en yakın sahile gidip ellerinde mumlarla, 2 milyon ağacın kesilmesine razı olmadıklarını söyleyecekler.
  3. köprünün İstanbul'un son ormanlarını ve su havzalarını yok edeceğini, şehrin kuzeye doğru yayılmasıyla İstanbul nüfusunu % 20 oranında büyümesine yol açacağını, trafik sorununu çözmesi bir yana iyice içinden çıkılmaz hale getireceğini bildiklerini gösterecekler.
  Trafiğin rahatlatılması ve İstanbulluların hayat kalitesinin artırılması için onca alternatif varken ve bu alternatifler yeterince tartışılmamışken bu köprünün de sadece bir avuç fırsatçıya rant sağlamaktan başka bir işe yaramayacağı için itiraz edecekler.
  İstanbullular, raylı sistemlerle toplu taşıma istiyorlar, trafikte önceliğin otomobillere değil insanlara verilmesini talep ediyorlar.
  Bu taleplerini dile getirmek için 2 Ekim'de saat 20 00'de sahillere inip mum yakacaklar.
  İstanbulluların sahneye koyduğu bu akşam gösterisine bütün İstanbulluları bekliyoruz.
  2 ekim İstanbul'un en sivil, en şenlikli, en protest, en muhalif günü olsun.