19 Haziran Babalar Günü kutlu olsun

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda ZORBEY tarafından 19 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Bugün Babalar Günü. Tüm Babaların "Babalar Günü"nü kutluyor,Forumdas ailesi olarak babalara evlatları ile birlikte nice "Babalar Günü" diliyoruz.

  [​IMG]

  İlk babalar günü 19 Haziran 1910 tarihinde gerçekleşti. Babalar gününün ilk kutlandığı yer Washington'un Spokane şehridir. Washington’dan sonra yavaş yavaş ABD eyaletlerinde yaygınlaştı.Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge’in desteğiyle kutlanmıştır. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. Türkiye’de 19 Haziran Babalar Günü olarak kabulü 1980′li yılların sonunda gerçekleşti.

  Babalar gününün dünyada ortaya çıkışını iki farklı kaynak farklı farklı ele alıyor. İlk kaynak da Babalar gününün Virginia’da ortaya çıktığı söyleniyor. ABD’ye bağlı Virginia eyaletinde bulunan John Dowdy , annesinin ölmesinden sonra babası baktığı için böyle bir günün olmasını istedi. İkinci kaynağa göre ;Washington da yaşayan John Bruce Dodd annesinin 6 kardeşini doğururken öldükten sonra babasının 6 kardeşine hayatını adadığı için böyle bir günün olmasını istedi.

  Babalar Günü İle ilgili Güzel Sözler, Mesajlar

  Babalar Günü Özlü Sözleri Baba sevgisini koru. O sevgiyi kesip atarsan, Tanrı da senin mutluluk ışığını söndürür. Hazreti Muhammed (s.a.v)

  İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca duyar. Goethe

  Bir baba, kendi mutluluğundan çok, çocuklarının mutluluğu ile mutlu olur. Honore De Balzac

  Babanın erdemleri çocuklarının servetidir. Anatole France

  Babanın rolü, yüz öğretmeninkine bedeldir. George Herbert

  Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum. Sigmund Freud

  Bir adam yaşlandığını anlar, çünkü babasına benzemeye başlar. Gabriel Garcia Marquez


  Her zaman söylemesem de biliyorum aslında babamın onu ne kadar çok sevdiğimi bildiğini.. Ve ben ne kadar karışık cümleler yazsam da hepsini deşifre edebileceğini.. Çünkü o benim BaBaM..

  Sen güçlü bir çınar gibisin.. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim.. Çünkü bana hep güç verirsin.. Babalar günün kutlu olsun

  Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bu gün sadece senin..

  İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın. Babalar günün kutlu olsun..

  Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun..!

  Dünyanın en yakışıklı babasına, seni çok seviyoruz, babalar günün kutlu olsun..!

  Babalar günü ile ilgili daha fazla mesaj için aşağıdaki bağlantımızıda ziyaret edebilirsiniz.

  https://forumdas.net/diger-mesajlar/babalar-gunu-mesajlari-50610/