18-24 Temmuz Haftası Burçlar

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 19 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. 18-24 Temmuz Haftası Burçları
  18-24 Temmuz Haftası Burçlar
  Burçlar 18-24 Temmuz Haftası


  Bu hafta büyük gökyüzü hareketlerinin olmadığı bir haftaya giriyoruz. Ancak hafta içinde Mars’ın İkizler burcunda, 15 Haziran Ay tutulması noktasından geçmesi, Haziran ortasında ortaya çıkan konuların yansımalarını kişisel hayatlarımızda görebileceğimizi söylüyor. Bu anlamda Türkiye’de 12 Haziran’da gerçekleştirilen seçimler ve etkilerini görebiliriz.

  Astroloji Uzmanı Binnur Zaimler, bu hafta gökyüzünde gerçekleşecek değişiklikleri ve burçlarımıza etkilerini anlatıyor.

  (Aşağıdaki listeden önce yükselen burcunuzu, sonra burcunuzu okuyunuz.)

  Koç: Hafta başında kendinizi göstermek, önemli görüşmeler yapmak yerine, iç dünyanıza odaklanmanızda fayda var. Gönlünüzde yatanın ne olduğunu keşfetmeye çalışın. Dış dünya ile değil, kendi dünyanızda kalın. Çarşamba akşam saatlerinden itibaren her şey daha etkili ve hızlı gelişiyor. Birkaç gün boyunca ön planda olan ve bir çok konuyu çözümleyen siz olacaksınız.

  Boğa: Haftanın ilk üç günü hem eğitim ve mesleki gelişimle ilgili konulara ağırlık vermeniz, doğru adımlar atmanızı sağlayacak. Ruhunuzu besleyen konulara zaman ayırın. Dostlar, akadaşlar sayesinde bir çok konuyu çözümleyebilmeniz mümkün. Sevgi ve şefkat göreceksiniz. Haftasonu gözler üzerinizde olacak. Eğlence fırsatlarını kaçırmayın. Ailenize daha fazla zaman ayırma dönemi başlıyor.

  İkizler: Haziran ortasında sizi bulan her türlü değişimin hayatınıza daha fazla etki ettiğini bu hafta göreceksiniz. Geçmişten gelen kişiler, olaylar, deneyimle bu hafta çok işinize yarayabilir. Tek yapmanız gereken onları aktive etmek, tekrar güncel hale getirmek. Geçmiş deneyimlerinizin büyük faydasını görebileceğiniz bir haftadasınız.

  Yengeç: Güneş bu hafta hala Yengeç burcunda. Cumartesi günü Aslan burcuna geçmeden önce, özellikle haftanın ilk üç günü size yardım ediyor. Daha güçlü kişilerden ve Tanrısal sevgiden yardım alabileceğiniz günlerdesiniz. İşinizde ve özel hayatınızda algılarınızı kullanmaktan çekinmeyin. En ciddi iş toplantılarına bile sevginizi katınca büyük fark yaratabilirsiniz. Subjektif olmamaya ve ‘onlar ve biz’ diye ayrım yapmamaya özen gösterin.

  Aslan: Konuşmalarınız ve sunuşlarınız ne kadar dikkat çekici olsa da, yine de bir çok konuda geri planda kaldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Son birkaç haftadır sanki görünmez haldesiniz. Cumartesi günü Güneş Aslan burcuna geçerek sizi aydınlatıyor. Bir ay boyunca bir çok konu hayatınızda hareketleniyor. Heyecanlı günler başlıyor diyebiliriz. Yaratıcı düşünceleriniz sizi ön plana çıkarabilir.

  Başak: Haftanın ilk üç günü ilişkileriniz sayesinde dost gruplarına girebilir, mesleki ideallerinize sizi yaklaştıracak ortamlarda bulunabilirsiniz. Davetleri ve görüşme önerilerini geri çevirmeyin. ‘netowrking’ yaparak hedeflerinize ulaşmanız mümkün. İdeallerinizi başkaları ile paylaşın ve destek isteyin, alacaksınız. Hafta sonu güçlü kişilerden destek alabilir, yurt dışı seyahatlerine çıkabilirsiniz.

  Terazi: Genel anlamda büyük değişimlerin olmadığı bir haftaya giriyorsunuz. Biraz dinlenmeye ve tekdüzeliğe ihtiyacınız var. Perşembe ve Cuma günleri ilişkilerinize özen göstermenizde fayda var. Dürtüsel hareket edip elinizdeki gücü başkalarını ezmek için kullanmamaya özen gösterin. Dengeleri kurabilmek size verilmiş bir görev ve bunu isterseniz çok iyi yapabilirsiniz.

  Akrep: Haftanın ilk üç günü sezgileriniz size yol gösteriyor olacak. Tek yapmanız gereken endişe ve korkularınızdan uzaklaşmak. Evham ve kaybetme korkunuzu sevgiye dönüştürdüğünüzde hayatınız değişebilir. Varsa çocuklar konusunda güzel gelişmeler sağlayacağınız adımlar atabilirsiniz. Bu aralar sevginizi onlardan alıyorsunuz. Yalnızsanız kısa zamanda birini beğenip yepyeni ve sevgi dolu bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

  Yay: Karşınıza çıkan kişilerin biraz agresif tavırları sizi rahatsız ediyor olsa da, güçlü taraf sizsiniz. Geçen aylarda üzerinde uğraştığınız işleri ve projeleri tanıtmanın tam zamanı. Yapıcı eleştiriler sizi daha da geliştirebilir. Cumartesi ve sonrasında yurt dışı planlar yapmak için uygun bir döneme giriyorsunuz. Vizyonunuzu bir ay boyunca genişletip uzaklara yelken açabilirsiniz.

  Oğlak: Size güzel ve hoş yenilikler getiren bir çok kişi var çevrenizde. Venüs ve Güneş’in karşıt burcunuzda bulunması sizi seven kişilere işaret ediyor. Özellikle haftanın ilk üç günü, dostluklarınızın çoğaldığı, arkadaşlarınızdan gerekli desteği aldığınız bir dönem. Perşembe ve Cuma günleri eviniz ve ailenizle yakından ilgilenmeniz gerekirken, iş hayatı ve dış dünyadaki sorumluluklar da diğer taraftan sizi çekiştiriyor olabilir.

  Kova: Haftanın ilk üç günü maddi açıdan rahatlamanız ve para durumunuzda oluşan olumlu gelişmeler sayesinde mutlu olacaksınız. Eş ve ortağınızla planladığınız ortaklaşa yatırımları bugünlerde hayata geçirmeniz uygun olacaktır. Hafta sonuna doğru arkadaşlarınıza önem vermek ve iletişime geçmek için doğru bir zaman. Kendinizi yazarak ifade etmeye çalışın, sosyal medyayı kullanın.

  Balık: Haftanın ilk üç günü gözler sizin üzerinizde iken, doğru adımları atma çevrenizde Yengeç burcu olan kişilere danışabilirsiniz. Aşk hayatınız oldukça hareketli, kısa bir seyahat hayalgücünüzü artıracak, yeni fikirler doğuracaktır. Çocuklarla veya flörtlerle ilgili konular bir süredir ön planda görülüyor. Hafta sonu Güneş’in Aslan burcuna geçmesi ile çalışma hayatınıza daha fazla odaklanıyorsunuz.