14 şubat 2013 Sevgililer Gününde Evde İzlenecek En Güzel Filmler

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Ceylan tarafından 14 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. 2013 Sevgililer Gününde Evde İzlenecek En Güzel Filmler Listesi


  Bugün 14 şubat. Pek çok kişi planlarını akşam dışarda olmak üzere ayarladı. Ancak bazılarımız ise bu günü evde geçirmekten yana. Tıpkı yılbaşında olduğu gibi şehrin kalabalığına karışmak istemeyenler evde romantik bir yemek yemeyi tercih edecek. Peki sonra? Sonrasında el ele izlenecek romantik bir aşk filmi iyi bir tercih olabilir. İşte 14 şubatı evde geçirecek çiftler için en güzel aşk filmleri:

  Moulin Rouge / Kırmızı Değirmen

  [​IMG]

  Aşk deyince bu filmi es geçmek olmazdı. Biz de öyle yaptık. Müzikal tadında bir aşk hikayesini anlatan film Parisin ünlü Moulin Rouge'unda geçiyor.

  Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  [​IMG]

  Ben bu filmi izledim diyorsanız bir kere daha izleyin. Çünkü sil baştan filminin izledikçe artan bir tadı var emin olun bir de sevgiliniz yanınızdaysa. Bir çeşit akıl oyunu filmi olan sil baştan, eski sevgilisini unutmak için hafızasını sildiren bir çifti anlatıyor ve sıkı durun başrolünde Jim Carry var. Bu komik adamın bir de romantik halini görün derim.

  Yeniden Sev Beni "Reconstruction"

  [​IMG]

  Bu filmi ilk kez sinema festivalinde izlemiş ve iki gün kendime gelememiştim. Evliliğinde mutsuz olan bir kadının aklında yaşadığı bir aşk hikayesini anlatan film, hafıza ile oynayan filmleri sevenler ve şaşırmak isteyenler için mükemmel bir tercih.

  Aşk Zamanı "İn The Mood For Love"

  [​IMG]

  Aşk deyince akla ilk gelen yönetmen ve filmi karşınızda. 1962de geçen eser aynı binada yaşayan iki karakter odağında oluşan aşkı ve yalnızlığı anlatıyor.

  Kutup Çizgisi Âşıkları "Los Amantes del Circulo Polar"

  [​IMG]

  Hayatı boyunca kutup çizgisinde yaşamak isteyen bir kızın ve onun tesadüflerinin öyküsü bu. Otto ile Annanın çocukluktan beri süren aşkı tesadüflerle yürüyen mistik bir hikayeyi anlatıyor...

  Ceylan/ Forumdaş