13 Yaşında Anne Oldu!!

'Sosyal Konular' forumunda Bella tarafından 10 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  İzmir'in Menemen ilçesinde karnı ağrıdığı için ailesi tarafından hastaneye götürülen ve burada hamile olduğu anlaşılan 13 yaşındaki kız çocuğu H.Y., doğum yaptı.

  Kazımpaşa mahallesinde ikamet eden H.Y., bir yıl önce ailesinin karşı çıktığı sevgilisi F.K.'ya kaçtı. F.K. ile birlikte yaşamaya başlayan H.Y., hamile kaldı.

  Bundan habersiz olan aile kızlarını kısa bir süre önce F.K.'nın yanından alarak evlerine getirdi. Karın ağrısı şikayeti üzerineyse kızlarını hastaneye götürdü. Burada tedavi altına alınan H.Y.'nin hamile olduğunun anlaşılması üzerine genç kız, Ege Doğumevi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

  Burada sancıları artan H.Y., ameliyata alındı. 13 yaşındaki H.Y., sezaryenle bir Bebek dünyaya getirdi. Yaşının küçük olması nedeniyle hastane yetkilileri durumu, Çocuk Büro Amirliği ekiplerine bildirdi. Hastanede ifadesi alınan H.Y., bebeğin babasının, bir yıl önce kaçtığı F.K. olduğunu söyledi. Polis bunun üzerine F.K.'yı gözaltına aldı.

  H.Y.'nin annesi, "Kızım, karnım ağrıyor, dedi. Biz de hastaneye getirdik. Hamile olduğunu duyunca şoke oldum. Kızım bir yıl önce F.K.'ya kaçmıştı. Yaşı küçük olduğu için evlenmelerine izin vermedik. Ama artık ortada bir Bebek var, mecburen evlenmelerine izin vereceğiz" diye konuştu.